Sfilata e veçantë në Dubai me veshje prej çokollate

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Për herë të parë në Dubai, kuzhinierë të njohur nga e gjithë bota morën pjesë në një event shumë të veçantë.

Ata gatuan çokollata jo për t’i ngrënë, por për të stiluar veshjet për një event mode.

Parada u krijua në Paris në vitin 1994, ku ekspozita është kthyer në një referencë për të gjithë ata që dashurojnë cokollatën. Sfilata të tilla, të veçanta zhvillohen në Nju Jork, Tokio, Londër, Bruksel, Shangai dhe shumë qytete të tjera.

Pas Bejrutit në vitin 2014, Dubai u bë qyteti i dytë në Lindjen e Mesme që organizoi eventin. Aktiviteti në Dubai vijon edhe nesër, i cili i kushtohet atyre që ndajnë pasionin për çokollatën dhe modën.

Vizitorët kanë mundësinë të shohin rreth 50 veshje prej cokollate e madje të shohin edhe mënyrën sesi punojnë pastiçierët.

Në event ka edhe një stendë kushtuar fëmijëve për t’i mësuar sesi të jenë kreativë me çokollatën.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name hereEtiketimet

Policët duan psikologë, profesion me risk të lartë për gjendje stresi

Përfshirja e policëve në sjellje agresive edhe me pasoja të rënda, ka bërë që ekspertët të kërkojnë monitorim psikologjik të tyre. Vetëm këtë javë...

Pallati në Vlorë rrezikon të shembet, banorët: Është ndërhyrë në strukturë

Punimet në strukturën e katit të parë të një pallati parafabrikat në Vlorë rrezikojnë shembjen e ndërtesës 5-katëshe. 40 familje jetojnë në këtë pallat. Leja...

Dy të mitur mbyten në liqenin e Prushit në Tiranë

Dy të mitur të moshës rreth 12 vjeç janë mbytur në një liqen në periferi të Tiranës. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të zonës së...

TË FUNDIT

Policët duan psikologë, profesion me risk të lartë për gjendje stresi

Përfshirja e policëve në sjellje agresive edhe me pasoja të rënda, ka bërë që ekspertët të kërkojnë monitorim psikologjik të tyre. Vetëm këtë javë...

Pallati në Vlorë rrezikon të shembet, banorët: Është ndërhyrë në strukturë

Punimet në strukturën e katit të parë të një pallati parafabrikat në Vlorë rrezikojnë shembjen e ndërtesës 5-katëshe. 40 familje jetojnë në këtë pallat. Leja...

Dy të mitur mbyten në liqenin e Prushit në Tiranë

Dy të mitur të moshës rreth 12 vjeç janë mbytur në një liqen në periferi të Tiranës. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të zonës së...

Zv.rektorja e Vlorës pro vendimit për mesataren: Po ulej numri i studentëve

Zv.rektorja e Universitetit të Vlorës e cilësoi të drejtë vendimin për uljen e mesatares nga 7.5 në 6.5, për maturantët të cilët duan të...

Krerët e shtetit në Kosovë takojnë ambasadorët e QUINT-it

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe shefin e...