Twitter konfirmon largimin e dy menaxherëve kryesorë, shkak Elon Musk

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Twitter ka konfirmuar se menaxheri i përgjithshëm, Kayvon Beykpour dhe menaxheri i përgjithshëm i ekonomisë, Bruce Falck, janë shkarkuar pasi kompania do blihet nga Elon Musk.

Beykpour do të zëvendësohet nga Jay Sullivan, sipas raportimit nga The New York Times. Sullivan është aktualisht menaxheri i përgjithshëm i përkohshëm.

Të dy drejtuesit lajmëruan këtë të enjte largimin nga Twitter përmes rrjeteve të tyre sociale.

“E vërteta është se, kjo nuk është se si dhe kur e imagjinova të largohesha nga Twitter, dhe ky nuk ishte vendimi im. Parag më kërkoi të largohesha pasi më bëri të ditur se dëshiron ta çojë ekipin në një drejtim tjetër”, ka shkruar Beykpour në Twitter.

CEO i Tesla Musk pritet të shërbejë si CEO i përkohshëm i Twitter pasi të marrë drejtimin e kompanisë në fund të këtij viti, teksa se marrëveshja mund të mbyllet për 44 miliardë dollarë.

Miliarderi ka sugjeruar se ai do të ndryshojë politikat e moderimit të përmbajtjes së platformës, si dhe do të zbatojë mënyra për të synuar mashtrimet e kriptove dhe për t’i bërë përdoruesit komercialë dhe qeveritarë të paguajnë një tarifë për shërbimin.

Marrëveshja pritet të mbyllet në vitin 2022, me miratimin e aksionerëve dhe rregullatorëve të Twitter.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sali Berisha rizgjidhet në krye të PD-së

Pas 9 vitesh Sali Berisha u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike. “Sot demokratët me votën e tyre dëshmuan se partia tashmë u përket atyre,”...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...


TË FUNDIT

Sali Berisha rizgjidhet në krye të PD-së

Pas 9 vitesh Sali Berisha u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike. “Sot demokratët me votën e tyre dëshmuan se partia tashmë u përket atyre,”...

Një stuhi godet Ontarion, të paktën dy viktima

Një stuhi gati me fuqinë e një tornadoje goditi Ontarion të shtunën duke vrarë të paktën dy persona dhe duke lënë pa energji elektrike...

Franca paralajmëron se duhen 15 ose 20 vjet që Ukraina të anëtarësohet në BE

Një ofertë e Ukrainës për t'u bashkuar me BE-në nuk mund të finalizohej për 15 ose 20 vjet, tha ministri i Francës për Çështjet...

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER