Rajoni separatist në Gjeorgji do të mbajë referendum për bashkimin me Rusinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Udhëheqësi i rajonit separatist të Osetisë Jugore, Anatoli Bibilov ka deklaruar se do të mbajë një referendum ku qytetarët do të pyeten nëse duan të bëhen apo jo pjesë e Rusisë.

Bibilov tha se kjo ishte “aspirata historike” e popullit të tij për t’u bashkuar me Rusinë. Referendumi do të bëhet më 17 korrik, raporton Sky News.

Moska e njohu Osetinë e Jugut dhe rajonin bregdetar të Abkhazisë si të pavarur pas një lufte me Gjeorgjinë në vitin 2008.

Ajo ka ofruar mbështetje të gjerë financiare, shtetësinë ruse për popullsinë e tyre dhe vendosjen e mijëra trupave atje.

Osetia e Jugut kufizohet me Rusinë dhe ka një popullsi prej rreth 60,000 banorësh

LEXONI GJITHASHTU


1 COMMENT

 1. IDIOTËT ME PATRIOTIZMIN SOCIALKOMUNIST TË QENIT: EDI RAMA, FATOS NANO,
  By: BAHTIR HAMZA, author,artist
  [email protected]
  Date:14.Maj.2022.
  NË MOTON E SË VËRTETËS

  Këta “njerëzi” të poshtër,të pistë me moral të ndytë, të emruar si:”shqiptar-e,” që përfaqësojnë popullin shqiptar që ka 30 vjet në sistemin demokratik që as nuk e dinë çfarë është demokracia, por e dinë çfarë është të jesh kriminel, hajdut, narkoman, tradhtar, e dinë se çfarë është vjedhja dhe e dinë se çfarë është marrëzi dhe prindërit e tyre i kane krijuar këta idiotet e tyre qe nuk jane shqiptare te paster.
  Mjerisht, shumë shqiptarë të Kosovës e kanë hasur këtë pisllëk me këta idiotë e edhe me të tjerë si këta që janë marrëzia e popullit shqiptar dhe janë miq të serbëve dhe prindërve të tyre që janë serbë, vllehë, rumunë, maqedonas, bullgarë, turq, romë, të asimiluar në shqiptarë etj. Këta që janë idiotët në tablo-foto,në mungesë të inteligjencës krijojuan dhe krijojnë pengesa edhe për çlirimin e Kosovës edhe për luftën në Kosovë 1997/1999.

  Këta idiotë me patriotizmin socialkomunist të qenit: Edi Rama, Fatos Nano, këta që nuk votuan rezolutën në Kuvendin e Shqipërisë në Tiranë më 13 maj 2022 për gjenocidin e vërtetë të kryer ndaj popullatës civile në Serbërnicë nga policia serbe, nga ushtria serbo-jugosllave, nga UDB-ja. agjentë, serbo- jugosllavë, këta janë tradhtarë të popullit shqiptar dhe shqiptarë të pistë.

  Këta zogjtë prostitutë të komunizmit me nënat e tyre – kurvat e tyre komuniste, dhe tani kurvat e tyre janë edhe si deputetë, kanë të njëjtat veprime për shqiptarët e Kosovës dhe me kosovarët këta idiotë kanë përfituar shumë dhe, janë pasuruar në varfërinë e tyre që shumë prej tyre kanë përfituar shumë nga kosovarët.

  Këta idiotë „shqiptar-e,“ përfituan nga lufta e shqiptarëve të Kosovës 1997/1999 dhe u bënë MiltiMilionera, dhe nga shqiptarët e Kosovës që u besuan këtyre tradhtarëve. Prandaj, zgjidhja më e përshtatshme është ndarja e Shqipërisë në dy pjesë dhe ndarja e shqiptarëve në Gegë dhe Toskë.

  NDARJA E SHQIPËRISË ËSHTË ZGJIDHJA MË E PËRSHTATSHME
  Republika e Shqipërisë Veriore,
  Përbëhet: nga Malsia e Madhe, Republika e Malit të Zi, Republika e Kosovës, Krahina e Sjenicës, Lugina e Prehshevës, Krahina e Toplicës.
  Republika e Shqipërisë së Jugut,
  Përbëhet: nga Shqiptarët e Maqedonisë, Epiri Shqiptar i Jugut, Çamëria, Korfuzi

  KËTO JANË NË KËTË TABLO-FOTO
  Fatkeqësia më e madhe e shqiptarëve është se shqiptarët kanë kafshët e tyre dykëmbëshe, që janë njerëzit më të pistë të popullit dhe që nuk kishin njohuri politike, por që braktisin të vërtetën e kohës së robërisë serbo-jugosllave dhe këto kafshë bënën të njëjtë edhe sot, 13 maj 2022, në Kuvendin e Shqipërisë, që nuk dëshmon dhunë, terror apo gjenocid, serbo-jugosllav, me rezolutën për Srebrenicën, as zhdukjen e familjes nacionaliste shqiptare në Kosovë dhe, atë që ndodhi me shqiptarët e Kosovës në Shqipëri, në shekullin e 20-të. Madje ka më shumë se këta që thonë se janë “shqiptarë” shqiptarët që shfaqen si “patriotë” në realitet janë fanatikë kriminelë, ndaj Shqipëria duhet të ndahet dhe të luftojë kundër këtyre kafshëve me emrin “shqiptar” dhe ndarja e shqiptarëve në Gegë dhe Toskë.

  KËTO JANË NË KËTË TABLO-FOTO
  Këto janë fatkeqësitë më të mëdha të popullit shqiptar, ata që trashëguan strategjinë komuniste me prindërit e tyre që ishin: serbë, vllehë, bullgarë, maqedonas dhe grekë të asimiluar në shqiptarë që nga 13 maji 2022. që në Kuvendin Popullor në Tiranë, nuk e votuan rezolutën për gjenocidin e Serbrenicës të kryer nga forcat policore ushtarake serbe dhe shërbimi sekret i UDB-së serbo-jugosllave në shekullin e 20-të.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mercedesi i rrallë i 1955 shitet për çmim rekord në ankand

Një Mercedes jashtëzakonisht i rrallë ka thyer rekordin botëror duke u bërë makina më e shtrenjtë që është shitur ndonjëherë në ndonjë ankand, sipas...

SHBA do të armatosë Ukrainën me raketa kundër Flotës së Zezë Ruse

Zyrtarët amerikanë po konsiderojnë armatosjen e ushtrisë ukrainase me raketa të avancuara kundër anijeve, ka raportuar agjencia e lajmeve Reuters. Duke cituar zyrtarë të administratës...

Kreu i Shoqatës të Jetimëve: Problemi kryesor është baza ligjore

Lulzim Resuli, kreu i Shoqatës Kombëtare të Jetimëve në Shqipëri tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se fëmijët me mungesën e kujdesit prindëror kanë...


TË FUNDIT

Mercedesi i rrallë i 1955 shitet për çmim rekord në ankand

Një Mercedes jashtëzakonisht i rrallë ka thyer rekordin botëror duke u bërë makina më e shtrenjtë që është shitur ndonjëherë në ndonjë ankand, sipas...

SHBA do të armatosë Ukrainën me raketa kundër Flotës së Zezë Ruse

Zyrtarët amerikanë po konsiderojnë armatosjen e ushtrisë ukrainase me raketa të avancuara kundër anijeve, ka raportuar agjencia e lajmeve Reuters. Duke cituar zyrtarë të administratës...

Kreu i Shoqatës të Jetimëve: Problemi kryesor është baza ligjore

Lulzim Resuli, kreu i Shoqatës Kombëtare të Jetimëve në Shqipëri tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se fëmijët me mungesën e kujdesit prindëror kanë...

Kreu i ISHSH-së: Duhet riparë kufiri minimal i pensioneve familjare

Astrit Hado, kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore tha se pensioni për fëmijët jetim varion dhe bazohet te vitet e sigurimeve që ka prindi...

Rusia: Lirojmë portet në Detin e Zi nëse rishikohen sanksionet

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se do të konsiderojë hapjen e porteve të Ukrainës në Detin e Zi -  duke ulur kështu...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER