Vdes në moshën 67-vjeçare aktori i njohur Ray Liotta

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Ray Liotta, aktori i njohur ndër të tjera për rolin e tij protagonist në filmin “Goodfellas”, ka vdekur mbrëmjen e së mërkurës në moshën 67-vjeçare.

Sipas raportimeve të fundit, aktori ka ndërruar jetë teksa ishte në gjumë.

Liotta ndodhej aktualisht në Republikën Dominikane ku po xhironte filmin “Dangerous Waters”, raporton TMZ.

Liotta mori famë botërore me filmin e vitit 1990 “Goodfellas” me regji të Martin Scorsese, një ngjarje e bazuar mbi historinë e vërtetë të mafiozit njujorkez Henry Hill, ku luajti në krah të Robert De Niro dhe Joe Pesci.

Aktori me origjinë italiano-skoceze ishte bashkë me të fejuarën në Republikën Dominikane.

Sipas autoriteteve, vdekja e tij ka ardhur për shkaqe natyrale.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kërkohet hapja e plazheve 100% publike, nis mbledhja e firmave

Çadra e plazhit këtë herë u hap përballë Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit, në shenjë reagimi për hapësirat e pakta të plazheve publike. Pjesëtar të...

SHELL zbulon naftë dhe gaz, Rama: Përfitojmë ne dhe Europa

Kompania holandeze Shell ka zbuluar sasi të konsiderueshme nafte dhe gazi në nëntokën shqiptare. Shell Albania është vendosur prej 8 vjetësh në Shqipëri dhe është...

70 vjeç në timon, Partia Socialiste propozon ndryshime në Kodin Rrugor

Personat deri në moshën 70-vjeçare mund të drejtojnë autobusë, kamion dhe çdo mjet tjetër për transport njerëzish dhe mallrash. Grupi parlamentar socialist ka depozituar në...

TË FUNDIT

Kërkohet hapja e plazheve 100% publike, nis mbledhja e firmave

Çadra e plazhit këtë herë u hap përballë Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit, në shenjë reagimi për hapësirat e pakta të plazheve publike. Pjesëtar të...

SHELL zbulon naftë dhe gaz, Rama: Përfitojmë ne dhe Europa

Kompania holandeze Shell ka zbuluar sasi të konsiderueshme nafte dhe gazi në nëntokën shqiptare. Shell Albania është vendosur prej 8 vjetësh në Shqipëri dhe është...

70 vjeç në timon, Partia Socialiste propozon ndryshime në Kodin Rrugor

Personat deri në moshën 70-vjeçare mund të drejtojnë autobusë, kamion dhe çdo mjet tjetër për transport njerëzish dhe mallrash. Grupi parlamentar socialist ka depozituar në...

Edhe në Kiev bëhet plazh, ukrainasit përpiqen të kapin ritmin

Kievi ka rënë në qetësi dhe për momentin nuk është duke përjetuar sulmet të cilat janë përqendruar në rajonet lindore të Ukrainës. Në këto...

Mbi 200 të infektuar me COVID në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 213 raste të reja me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se nuk është shënuar asnjë rast...