Rusët sulmojnë qytetin Kharkiv, të paktën 15 viktima

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Gjatë orëve të para të së mërkurës, forcat ruse goditën me raketa qytetin e dytë më të madh të Ukrainës, Kharkiv dhe fshatrat përreth, duke vrarë të paktën 15 njerëz dhe 16 u plagosën.

Gjatë sulmeve shpërtheu një zjarr i madh në një rafineri nafte vetëm 8 km nga kufiri me Ukrainën.

“Ishte bombardime nga trupat ruse. Ndoshta ishin raketahedhës të shumtë”, tha prokurori i Kharkiv Mikhailo Martosh për Reuters mes rrënojave të vilave të goditura në një zonë rurale.

Punonjësit mjekësorë nxorën trupin e një gruaje të moshuar nga rrënojat e një garazhi të djegur.

“Ajo ishte 85 vjeç. Ajo i mbijetoi luftës së Dytë Botërore, por nuk ia doli me këtë”, tha nipi i saj Mykyta.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Djali vret babain në Divjakë, në kërkim nga policia

Mesditën e sotme ka ndodhur një vrasje në fshatin Rremas të Divjakës. Euronews Albania mëson se djali Andres Stasi ka mbytur babain e tij, Dhimiter...

Qeveria pranon mashtrimin me TVSH, Ibrahimaj: Të përfshirë edhe ‘inceneratorët’

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka pranuar se skemat e mashtrimit me tatimin mbi vlerën e shtuar të denoncuara nga Lëvizja Socialiste për Integrim...

KPA shkarkon nga detyra gjyqtaren e Elbasanit

Këtë të mërkurë Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Elbana Lluri duke rrëzuar vendimin e Shkallës së Parë të...

TË FUNDIT

Djali vret babain në Divjakë, në kërkim nga policia

Mesditën e sotme ka ndodhur një vrasje në fshatin Rremas të Divjakës. Euronews Albania mëson se djali Andres Stasi ka mbytur babain e tij, Dhimiter...

Qeveria pranon mashtrimin me TVSH, Ibrahimaj: Të përfshirë edhe ‘inceneratorët’

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka pranuar se skemat e mashtrimit me tatimin mbi vlerën e shtuar të denoncuara nga Lëvizja Socialiste për Integrim...

KPA shkarkon nga detyra gjyqtaren e Elbasanit

Këtë të mërkurë Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Elbana Lluri duke rrëzuar vendimin e Shkallës së Parë të...

Ndarja e vendit me rajone, akademikët: Me hartën aktuale, qarku ka humbur rolin

Ndarja administrative e vitit 2014 edhe për përfaqësuesit e universiteteve në vend ka rritur kostot dhe numrin e të punësuarve. Përpara komisionit të reformës territoriale,...

Rama: Putin po përdor mungesën e ushqimit si armë

Kryeministri Edi Rama deklaroi se presidenti rus, Vladimir Putin po përdor mungesën e ushqimit si një armë vdekjeprurëse. Deklaratën, Rama e dha për gazetën holandeze...