Khaby Lame rezulton më i ndjekuri në TikTok, mbi 142 mln ndjekës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Komediani Khaby Lame është bërë zyrtarisht ylli më i ndjekur i TikTok në planet.

Lame, 22 vjeç, arriti 142.5 milionë ndjekës të enjten mbrëma, duke rrëzuar nga froni influencuesin e Amerikës së Veriut Charli D’Amelio, i cili kishte mbajtur vendin e parë që nga viti 2020.

Me emrin në TikTok @khaby.lame, ylli i rrjeteve sociale ka lindur në Senegal, por është rritur në Itali dhe ka punuar më parë në një fabrikë.

Ai iu bashkua platformës në mars 2020, pasi humbi punën. Lame fitoi popullaritet në aplikacion me videot e tij humoristike, por pa fjalë teksa imitonte Tik Tokers të tjerë.

Gjatë karrierës dyvjeçare, ai ka arritur marrëveshje fitimprurëse sponsorizimi me njerëz si Hugo Boss, pavarësisht fillimeve të tij modeste.

Shumica e videove të Lame grumbullojnë miliona shikime, me videon e tij më të njohur TikTok që ka më shumë se 300 milionë shikime.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Vajzat që sfidojnë talebanët, si arsimohen të rejat afgane përballë guerilasve

Nafesa ka zbuluar një vend të mirë për të fshehur librat e shkollës nga sytë mbikëqyrës të vëllait të saj taleban: kuzhinën, ku burrat...

Fenomeni i pazakontë natyror në Halkidiki shtang banorët

Një fenomen mbresëlënës natyror ka ndodhur mëngjesin e së dielës në ishullin Halkidiki, në Greqi, kur për shkak të kushteve të këqija atmosferike, mbi...

Jazexhi: Rushdie e përdori provokimin ndaj botës islame për t’u promovuar

Gazetari Olsi Jazenxhi tha se sulmi ndaj shkrimtarit Salman Ruzhdie nga një i ri mysliman në Nju Jork është rrjedhojë e urrejtjes së të...

TË FUNDIT

Vajzat që sfidojnë talebanët, si arsimohen të rejat afgane përballë guerilasve

Nafesa ka zbuluar një vend të mirë për të fshehur librat e shkollës nga sytë mbikëqyrës të vëllait të saj taleban: kuzhinën, ku burrat...

Fenomeni i pazakontë natyror në Halkidiki shtang banorët

Një fenomen mbresëlënës natyror ka ndodhur mëngjesin e së dielës në ishullin Halkidiki, në Greqi, kur për shkak të kushteve të këqija atmosferike, mbi...

Jazexhi: Rushdie e përdori provokimin ndaj botës islame për t’u promovuar

Gazetari Olsi Jazenxhi tha se sulmi ndaj shkrimtarit Salman Ruzhdie nga një i ri mysliman në Nju Jork është rrjedhojë e urrejtjes së të...

Plagosi me thikë fqinjin për motive pronësie, arrestohet 68-vjeçari

Policia e Korçës ka arrestuar autorin e plagosjes me thikë mesditën e së dielës në lagjen nr.4 të qytetit. Burime nga blutë e qytetit...

Fluks automjetesh Kapshticë, dogana shqiptare me kapacitet të plotë

Numri i hyrjeve është në nivele të larta në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës ku në datën 13 gusht kanë hyrë 7475 shtetas...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?