Senatorja amerikane trazon ujërat me videon duke kërcyer ‘twerk’

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Senatorja amerikane Tiara Mack ka shkaktuar reagime të shumta pas postimit të një videoje që tregon 28-vjeçaren duke bërë një kërcim provokativ të njohur me emrin twerk.

Përfaqësuesja demokrate e Rhode Island iu bashkua senatit amerikan në janar 2021 dhe është e para senatore afrikano-amerikane e cila ka dalë haptazi si pjesëtare e komunitetit LGBT+.

Ditën e hënë, ajo postoi një video të saj në plazh e veshur me bikini teksa bënte një kërcim twerk teksa qëndronte me kokën poshtë.

Videos 8-sekondëshe i ishte bashkuar citimi ‘Votoni për Senatoren Mack!’ dhe gjatë 24 orëve të para ajo mori mbi 2 milionë shikime.

Por komentet nuk ishin vetëm pozitive.

“Sa e turpshme që një person i tillë është zgjedhur si senator i një shteti. Çfarë lloj sjellje është kjo?” – shkruan një komentues në rrjete sociale.

Të tjerë kanë dalë pro Mack duke thënë se sjelljet e dikujt jashtë orarit të punës nuk tregojnë asgjë rreth karakterit apo aftësive të atij personi për sa kohë nuk cenojnë askënd.

Më vonë, Mack i është përgjigjur disa prej kritikëve të saj duke thënë se ajo ka një diplomë nga Ivy League dhe votuesit e saj e pëlqejnë atë pasi ajo është ‘argëtuese’.

LEXONI GJITHASHTU: 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

109 të arrestuar, 338 nën hetim dhe 41 në kërkim, bilanci i policisë në 1 javë

Policia e Shtetit ka bërë bilancin e operacioneve të zhvilluara gjatë javës që shkoi dhe kontrolleve të ndërmarra nga policia kufitare dhe ajo rrugore....

Hoqi dhe hodhi në det flamurin turk, arrestohet pushuesi në Gjirin e Lalëzit

Një 48-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit pasi hoqi me forcë flamurin e shtetit turk nga vendi i rojës detare në Gjirin e...

‘Kurti-Vuçiç do mbajnë përgjegjësi’, BE i kërkon Kosovës e Serbisë të ulin tonet

Bashkimi Evropian ka ftuar liderët politikë në Kosovë dhe Serbi që t’i japin fund menjëherë retorikës nxitëse dhe të veprojnë me përgjegjësi. BE-ja ka shprehur...

TË FUNDIT

109 të arrestuar, 338 nën hetim dhe 41 në kërkim, bilanci i policisë në 1 javë

Policia e Shtetit ka bërë bilancin e operacioneve të zhvilluara gjatë javës që shkoi dhe kontrolleve të ndërmarra nga policia kufitare dhe ajo rrugore....

Hoqi dhe hodhi në det flamurin turk, arrestohet pushuesi në Gjirin e Lalëzit

Një 48-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit pasi hoqi me forcë flamurin e shtetit turk nga vendi i rojës detare në Gjirin e...

‘Kurti-Vuçiç do mbajnë përgjegjësi’, BE i kërkon Kosovës e Serbisë të ulin tonet

Bashkimi Evropian ka ftuar liderët politikë në Kosovë dhe Serbi që t’i japin fund menjëherë retorikës nxitëse dhe të veprojnë me përgjegjësi. BE-ja ka shprehur...

2 anije ukrainase drejt Turqisë me 14 mijë tonë drithëra

Ministria e Infrastrukturës në Ukrainë njoftoi se në 24 orët e fundit një anije tjetër me drithëra, e cila mban flamurin e ishujve Barbados,...

Vajzat që sfidojnë talebanët, si arsimohen të rejat afgane përballë guerilasve

Nafesa ka zbuluar një vend të mirë për të fshehur librat e shkollës nga sytë mbikëqyrës të vëllait të saj taleban: kuzhinën, ku burrat...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?