Kongresmenia amerikane humb jetën në aksident rrugor

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Jackie Walorski, një anëtare republikane e Kongresit nga Indiana, humbi jetën gjatë një aksidenti automobilistik, së bashku me dy anëtarë të stafit të saj.

Sa i përket arsyeve të aksidentit, autoritetet fillimisht thanë se ishte automjeti tjetër që shkaktoi aksidentin.

Por departamenti publikoi një deklaratë tjetër duke thënë se “dëshmitarët okularë dhe provat video” konfirmuan se automjeti i Walorski “kaloi vijën qendrore për arsye që ende nuk dihen dhe  dy automjetet u përplasën”.

Demokratë dhe republikanë në Kongres bënë homazhe për ligjvënësen e ndjerë, e cila u zgjodh për herë të parë në 2012.

Para se të zgjidhej në Kongres, Walorski ka  qenë  reportere e lajmeve televizive në South Bend. Ajo ka kryer  punë misionare së bashku me të shoqin në Rumani.

Në një deklaratë, Presidenti Biden shprehu ngushëllimet për familjarët dhe vlerësoi Walorski për shërbimin e saj ndaj komunitetit.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Të bëhen publike pronarët e kompanive partnere, thotë Meta për Portin e Durrësit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka akuzuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me projektin e Portit të Durrësit, duke e konsideruar korruptive. Në...

Porti i Durrësit, Berisha: Rama dha 1.5 mln metër katror truall pa garë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka vijuar me akuzat në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me projektin për Portin e Durrësit,...

Begaj në Prishtinë: Liberalizimi i vizave për Kosovën, premtim i vonuar

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj deklaroi se liberalizimi i vizave për Kosovën është një premtim i vonuar. Deklaratën, Begaj e dha këtë të hënë në...

TË FUNDIT

Të bëhen publike pronarët e kompanive partnere, thotë Meta për Portin e Durrësit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka akuzuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me projektin e Portit të Durrësit, duke e konsideruar korruptive. Në...

Porti i Durrësit, Berisha: Rama dha 1.5 mln metër katror truall pa garë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka vijuar me akuzat në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me projektin për Portin e Durrësit,...

Begaj në Prishtinë: Liberalizimi i vizave për Kosovën, premtim i vonuar

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj deklaroi se liberalizimi i vizave për Kosovën është një premtim i vonuar. Deklaratën, Begaj e dha këtë të hënë në...

Osmani: Kosova dhe Shqipëria duhet të kenë traktat për mbrojtje të ndërsjellë

"Është me rëndësi që me Shqipërinë të kemi një traktat për mbrojtje të ndërsjellë, për të cilin në mënyrë reciproke do të reagojmë në...

Dinamika, si ndodhi ngjarja ku u plagos punonjësi i IMT-së

Euronews Albania ka siguruar dosjen hetimore në lidhje me ngjarjen e ndodhur tre ditë më parë në kryeqytet, ku një 55-vjeçar plagosi punonjësin e...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?