VIDEO | Luftë me raketa mes Palestinës dhe Izraelit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Palestina ka sulmuar Izraelin me raketa mbrëmjen e së shtunës, si kundërpërgjigje ndaj forcave izraelite të cilat kryen sulme në rripin e Gazës një ditë më parë.

Nga pamjet e shihet se forcat palestineze kanë lëshuar breshëri raketash në drejtim të Izraelit.

Sulmet e ndërsjellta mes dy vendeve i japin fund më shumë se një viti qetësi përgjatë kufirit.

Izraeli kreu gjatë të premtes një seri sulmesh ajrore në Gaza duke vrarë të paktën 10 persona, duke përfshirë një militant të lartë dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë.

Kryeministri izraelit tha se vendi i tij kishte nisur sulmet bazuar në “kërcënime konkrete”.

Xhihadi Islamik tha se Taiseer al-Jabari, komandanti për Gazën veriore, ishte në mesin e të vrarëve. Izraeli beri me dije se kishte në shënjestër grupin militant në përgjigje të një “kërcënimi të afërt” pas arrestimit të një tjetër anëtari të lartë në Bregun Perëndimor.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...

Sherri mes fqinjëve që çoi në vrasjen e 60-vjeçarit në Maliq

Nesti Sotir, 60 vjeç u vra me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Gazetari i Euronews Albania në Korçë, Xhensil Shkëmbi raportoi se autori...

TË FUNDIT

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...

Sherri mes fqinjëve që çoi në vrasjen e 60-vjeçarit në Maliq

Nesti Sotir, 60 vjeç u vra me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Gazetari i Euronews Albania në Korçë, Xhensil Shkëmbi raportoi se autori...

Jo takimit Putin-Zelensky, Kremlini refuzon propozimin e Erdogan

Nuk ekzistojnë ende kushtet për një takim mes presidentit rus Vladimir Putin dhe atij ukrainas, Volodymyr Zelensky. Kështu ka deklaruar zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov,...

Vritet me thikë një person në Maliq

Një person ka mbetur i vrarë me thikë mbrëmjen e së hënës në Maliq. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Rëmbec të Maliqit. Viktima i identifikuar...


Sondazh