UEFA ndëshkon Turqinë për thirrjet pro Putin në stadium

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Skuadra turke e Fenerbahçe është ndëshkuar nga UEFA pasi tifozët e tyre brohoritën emrin e presidentit rus Vladimir Putin gjatë humbjes së korrikut në kualifikimet e Ligës së Kampionëve ndaj Dynamo Kyiv të Ukrainës.

Klubi turk u gjobit me 50.000 euro dhe u ndëshkua me mbylljen e pjesshme të stadiumit për një ndeshje (të paktën 5 000 vende) për ndeshjen e tyre të ardhshme evropiane, e pezulluar për dy vjet.

UEFA tha se dënimi ishte për “hedhjen e objekteve dhe transmetimin e një mesazhi provokues të një natyre fyese”.

Dynamo Kyiv fitoi ndeshjen në Stamboll 2-1 më 27 korrik, pasi barazoi 0-0 në ndeshjen e parë të luajtur në Poloni për shkak të pushtimit të Rusisë.

Mijëra tifozë të Fenerbahçes iu bashkuan thirrjes pro Putin pasi skuadra e tyre pësoi një gol ndaj kampionëve të Ukrainës, Dynamo Kyiv.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Plagosi me thikë fqinjin për motive pronësie, arrestohet 68-vjeçari

Policia e Korçës ka arrestuar autorin e plagosjes me thikë mesditën e së dielës në lagjen nr.4 të qytetit. Burime nga blutë e qytetit...

Fluks automjetesh Kapshticë, dogana shqiptare me kapacitet të plotë

Numri i hyrjeve është në nivele të larta në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës ku në datën 13 gusht kanë hyrë 7475 shtetas...

1 i plagosur me thikë pas konfliktit mes fqinjëve në Korçë

Konflikti mes dy fqinjëve ka përfunduar me plagosjen e njërit prej tyre në Korçë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të shkollës Demokracia, pak minuta...

TË FUNDIT

Plagosi me thikë fqinjin për motive pronësie, arrestohet 68-vjeçari

Policia e Korçës ka arrestuar autorin e plagosjes me thikë mesditën e së dielës në lagjen nr.4 të qytetit. Burime nga blutë e qytetit...

Fluks automjetesh Kapshticë, dogana shqiptare me kapacitet të plotë

Numri i hyrjeve është në nivele të larta në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës ku në datën 13 gusht kanë hyrë 7475 shtetas...

1 i plagosur me thikë pas konfliktit mes fqinjëve në Korçë

Konflikti mes dy fqinjëve ka përfunduar me plagosjen e njërit prej tyre në Korçë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të shkollës Demokracia, pak minuta...

Ministritë ‘zgjidhin’ qeset; s’ka më mësim me turne, investime edhe Shëndetësia

Viti shkollor që do të nisë në shtator nuk do të ketë më mësim me turne. Të paktën ky është angazhimi i Ministrisë së...

Drejtonte makinën i dehur, arrestohet 32-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 32-vjeçar që drejtonte automjetin në gjendje të dehur. Ky shtetas u ndalua teksa drejtonte automjetin tip Benz në...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?