Balenciaga skandalizon me çantat $1,790 dollarëshe me dizajn si ‘Qese Plerash’

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dëshironi të blini një çantë elegante si qese plehrash? Balenciaga me sa duket ka vendosur të bëjë një lëvizje që shumë njerëzve nuk i ka pëlqyer aspak!

Rrjeti është çmendur me komente negative kundër stilistëve spanjollë teksa marka e famshme e luksit po shet qesen e plehrave më të shtrenjtë në botë, e cila quhet “Qeska e Plehrave” ose ‘Trash Bag’ në gjuhën origjinale.

Artikulli do të shitet për çmimin e lartë prej $1.790 dollarë dhe është i disponueshëm në disa ngjyra.

Kur u pyet për aksesorin e shtrenjtë, drejtoresha kreative e Balenciaga, Demna Gvasalia, tha për Women’s Wear Daily se “Nuk mund të humbisja një mundësi për të bërë qesen e plehrave më të shtrenjtë në botë, sepse kujt nuk i pëlqen një skandal i modës?”

Njerëzit në rrjete sociale janë tërbuar nga ky veprim duke e quajtur shtëpinë e modës absolutisht jo-sensitive dhe veprimin për të nxjerrë në treg një produkt të tillë ‘absolutisht pa shije dhe të pandjeshëm ndaj krizës aktuale’.

Një përdorues tha: “Ata me të vërtetë po përpiqen të tallen me konsumatorët në këtë pikë.”

Ndërkohë, një tjetër shkroi se: “Kam 40 prej tyre. Janë nën lavamanin tim”.

LEXONI GJITHASHTU: 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Vajza e ish-presidentit iranian arrestohet për ‘nxitje të rebelëve’

Vetëm disa ditë pasi shprehu mbështetje për protestat në Iran, Faezeh Hashemi, vajza e ish-presidentit, Akbar Hashemi Rafsanjani, u arrestua në kryeqytetin iranian nën...

Jennifer Lopez, vrasëse me pagesë në filmin e ri të Netflix

Këngëtarja dhe aktorja e njohur Jennifer Lopez do të shfaqet në një formë krejt ndryshe nga çfarë e kemi parë më herët në aktrim. Këtë...

Vuçiç: Presion ndaj Serbisë, ndërkombëtarët duan të zgjidhin çështjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi të mërkurën se presioni dhe nervozizmi i ndërkombëtarëve për të zgjidhur çështjen e Kosovës është duke u rritur. Ai...

TË FUNDIT

Vajza e ish-presidentit iranian arrestohet për ‘nxitje të rebelëve’

Vetëm disa ditë pasi shprehu mbështetje për protestat në Iran, Faezeh Hashemi, vajza e ish-presidentit, Akbar Hashemi Rafsanjani, u arrestua në kryeqytetin iranian nën...

Jennifer Lopez, vrasëse me pagesë në filmin e ri të Netflix

Këngëtarja dhe aktorja e njohur Jennifer Lopez do të shfaqet në një formë krejt ndryshe nga çfarë e kemi parë më herët në aktrim. Këtë...

Vuçiç: Presion ndaj Serbisë, ndërkombëtarët duan të zgjidhin çështjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi të mërkurën se presioni dhe nervozizmi i ndërkombëtarëve për të zgjidhur çështjen e Kosovës është duke u rritur. Ai...

Pse shqiptarët zgjedhin Anglinë? Flet përfaqësuesi i diasporës në Now

Daniel Nikolla, përfaqësuesi i diasporës thotë se qeveria shqiptare nuk ka ndërmarrë asnjë fushatë ndërgjegjësuese për të ndalur largimin e të rinjve, të cilët...

Kreshnik Spahiu: Tre ligjet gjermane që do ndihmojnë shqiptarët për t’u punësuar

Juristi Kreshnik Spahiu tregoi në “Now” me Erla Mëhillin tre projektligje që pritet të kalojnë në Bundestag dhe do ndihmojnë shqiptarët për t'u punësuar. Ata...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?