‘Do t’ju vrasim të gjithëve’, aleati i Putinit kërcënon gazetarin gjerman

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lideri i partisë pro-Putin “Rodina”, Aleksey Zhuravlyov ka reaguar ashpër dhe ka kërcënuar gazetarin e BILD, Björn Stritzel gjatë raportimit të tij për luftën në Ukrainë.

I ftuar në televizionin rus të mbështetur nga Kremlini, Zhuravlyov nuk e përmbajti veten në programin e lajmeve “60 minuta”, kur Stritzel hyri në lidhje direkte duke raportuar për luftën nga Ukraina.

“Nuk më intereson, dua t’i them këtij nazisti, do të vijmë të gjithë t’ju vrasim të gjithëve,” tha ai.

Video u postua në rrjetin social, Twitter nga gazetarja Julia Davis, e cila monitoron propagandën ruse.

Rusia është përballur me akuza për krime lufte në muajt e fundit, duke përfshirë sulme të synuara ndaj gazetarëve dhe civilëve të tjerë.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Meloni larg vëmendjes, fituesja e zgjedhjeve punon në heshtje për programin

Giorgia Meloni ka zgjedhur një profil të ulët pas triumfit të partisë së saj në zgjedhjet e së dielës, me 26 për qind të...

Trafik kokaine, kush është Altin Gega që pritet t’i sekuestrohen pasuritë

Prokuroria e Tiranës kërkon sekuestrimin e pasurive të Altin Gegës dhe familjarëve të tij pasi dyshohet se janë produkt i aktiviteteve kriminale. Janë 6 prona...

PS mbledh Kryesinë, diskutime për kandidatët për zgjedhjet vendore

Partia Socialiste do të mbledhë sot në orën 18.00 kryesinë. Në këtë mbledhje të parë, pas nisjes së sesionit të ri parlamentar, fokusi të jetë të...

TË FUNDIT

Meloni larg vëmendjes, fituesja e zgjedhjeve punon në heshtje për programin

Giorgia Meloni ka zgjedhur një profil të ulët pas triumfit të partisë së saj në zgjedhjet e së dielës, me 26 për qind të...

Trafik kokaine, kush është Altin Gega që pritet t’i sekuestrohen pasuritë

Prokuroria e Tiranës kërkon sekuestrimin e pasurive të Altin Gegës dhe familjarëve të tij pasi dyshohet se janë produkt i aktiviteteve kriminale. Janë 6 prona...

PS mbledh Kryesinë, diskutime për kandidatët për zgjedhjet vendore

Partia Socialiste do të mbledhë sot në orën 18.00 kryesinë. Në këtë mbledhje të parë, pas nisjes së sesionit të ri parlamentar, fokusi të jetë të...

Financat në lupën e FMN-së, misioni i përvitshëm mbërrin në Tiranë

Misioni i përvitshëm analizues i treguesve fiskalë, monetarë dhe ekonomikë i Fondit Monetar Ndërkombëtar ka mbërritur këtë të martë në Tiranë Delegacioni drejtohet nga ekspertja...

Ndryshon ligji i pronave, 7000 dosje do vlerësohen për 3 vjet

Qeveria ka shtyrë me 3 vite afatin për vlerësimin e dosjeve të pronave. Rishikimi bazohet tek kërkesat e Gjykatës së Straburgut, e cila kërkon...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?