Lirohet trashëgimtari i ‘Samsung’, Yong sërish në krye të gjigantit teknologjik

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trashëgimtari i gjigantit të teknologjisë “Samsung”, Li Ja Jong, i dënuar me 5 vjet burg për korrupsion, ka siguruar faljen përmes një dekreti presidencial.

I konsideruar si një nga kriminelët më të fuqishëm mes jakave të bardha në Korenë e Jugut, Li u burgos dy herë për dhënien e një shume të konsiderueshme parash ish-presidentes së vendit, e cila gjithashtu përfundoi në pranga.

Qeveria në Seul e justifikoi faljen me argumentin se lideri de fakto i kompanisë më të madhe të vendit nevojitej të kthehej në krye të saj për të udhëhequr rikuperimin ekonomik pas pandemisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

8 teknologjitë më të frikshme të kohëve moderne

Lumi, super kompjuteri më i fuqishëm i Evropës që sfidon teknologjinë amerikane

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...

TË FUNDIT

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...

8 shtëpi të ndërtuara në vende të pazakonta

Arkitektura mund të flirtojë me natyrën në mënyra ekspresive por delikate. Ideja në arkitekturë është shpesh për të harmonizuar, jo për të dominuar, peizazhet. Kjo mund të jetë...

Cili ka qenë viti më i keq në histori për të qenë gjallë?

Shkenca e ka gjetur edhe përgjigjen e kësaj pyetjeje të çuditshme... Përgatituni për të lexuar rreth një kohe në historinë e njerëzimit që duket sikur...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?