Cila diplomë universitare në botë sjell më shumë të ardhura?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dega që një student zgjedh për të vazhduar bazohet në një pasion apo një fushë e cila i garanton të ardhura të kënaqshme.

Disa diploma çojnë në punë të caktuara të cilat, mesatarisht, ofrojnë paga më të larta se të tjerat – por cilat janë ato? Më poshtë gjeni një listë të pagesave, konkretisht në Mbretërinë e Bashkuar.

 1. Ligj

Paga mesatare fillestare: 20,200-22,700 £ në vit

 1. Politika

Paga mesatare fillestare: 20,900-52,500 £

 1. Arkitekturë

Paga mesatare fillestare: 22,000 £ në vit

 1. Biznes dhe Administrim

Paga mesatare fillestare: 25,000 £ në vit

 1. Shkenca Kompjuterike

Paga mesatare fillestare: 27,000 £ në vit

 1. Fizikë dhe Astronomi

Paga mesatare fillestare: 28,000 £ në vit

 1. Ekonomi

Paga mesatare fillestare: 29,700 £ në vit

 1. Inxhinieri e Përgjithshme

Paga mesatare fillestare: 30,000 £ në vit

 1. Mjekësia Veterinare

Paga mesatare fillestare: 35,000 £ në vit

 1. Mjekësi

Paga mesatare fillestare: 33,500 £ në vit

 1. Stomatologji

Paga mesatare fillestare: 38,000 £ në vit

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Rama: Dramatike nëse vërtetohet se Meta ka qenë spiun, s’e bëra unë president

Kryeministri Edi Rama, deklaroi se nëse vërtetohet se kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka qenë spiun është dramatike. Në një intervistë për Euronews...

‘Nuk ka shanse të kem pazar me ndërtuesit’, Rama: S’do e merrnit vesh

Kryeministri Edi Rama thotë se nuk ka pazare mes tij dhe ndërtuesve, pasi nëse kjo do të ishte e vërtetë, nuk do bëhej publike...

Të pathënat e largimit të Arben Ahmetajt, Rama: Llumi nuk mbaron

Kryeministri Edi Rama, tha se lojtarët në një skuadër lëvizin nga një vend tek tjetri, kur u pyet për largimin e Arben Ahmetajt nga...

TË FUNDIT

Rama: Dramatike nëse vërtetohet se Meta ka qenë spiun, s’e bëra unë president

Kryeministri Edi Rama, deklaroi se nëse vërtetohet se kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka qenë spiun është dramatike. Në një intervistë për Euronews...

‘Nuk ka shanse të kem pazar me ndërtuesit’, Rama: S’do e merrnit vesh

Kryeministri Edi Rama thotë se nuk ka pazare mes tij dhe ndërtuesve, pasi nëse kjo do të ishte e vërtetë, nuk do bëhej publike...

Të pathënat e largimit të Arben Ahmetajt, Rama: Llumi nuk mbaron

Kryeministri Edi Rama, tha se lojtarët në një skuadër lëvizin nga një vend tek tjetri, kur u pyet për largimin e Arben Ahmetajt nga...

Rama ‘vulos’ Bashkinë e Tiranës: S’kemi kandidaturë më të mirë se Veliaj

Kryeministri Edi Rama thotë se aktualisht, Partia Socialiste nuk ka kandidaturë më të mirë se kryebashkiaku Erion Veliaj, për zgjedhjet e ardhshme lokale në...

Rama: Do godasim me dronë turq, koha është e paparashikueshme

Kryeministri Edi Rama deklaroi se dronët e blerë nga Turqia, mund të përdoren edhe për goditje, në rast se do të jetë e nevojshme. Në...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?