Drejtori i Pfizer infektohet me COVID-19 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Drejtori i Përgjithshëm i Pfizer, Albert Burla, ka njoftuar sot se është pozitiv me COVID-19 dhe se ka simptoma shumë të lehta, raporton Reuters.

Burla, 60 vjeç tha se ai filloi terapinë duke përdorur ilaçin anti-COVID të kompanisë Paklovid dhe se, në përputhje me masat paraprake të shëndetit publik, ai është në izolim.

“Kam besim se do të shërohem shpejt”, tha Burla në një deklaratë.

Burla mori katër doza të vaksinës kundër COVID të zhvilluar nga Pfizer dhe partneri i saj gjerman BioNTech.

Disa figura publike amerikane kanë rezultuar pozitive në muajt e fundit, duke përfshirë presidentin amerikan Joe Biden dhe këshilltarin e tij kryesor mjekësor, Dr. Anthony Fauci.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Xhixha ‘gjunjëzon’ Partizanin, barsheblutë ngrenë flamurin në mes të fushës

Tirana fiton derbin e kryeqytetit, bardheblutë ngulin flamurin në mes të fushës Tirana ka mposhtur në derbi 2-0 Partizanin në ndeshjen e luajtur në Air...

Mesa duket shumica e njerëzve kanë një ngjyrë të preferuar, ja cila është ajo

Kjo është ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve në botë – dhe ajo më pak e preferuara. Ndërsa mjetet statistikore u përmirësuan ndjeshëm gjatë...

Incidente në derbin Partizani-Tirana, portieri i bardhebluve goditet nga tifozeria

Incidente të rënda kanë shoqëruar derbin Partizani-Tirana që po luhet në ‘Air Albania’ që nga ora 19:00. Ndërsa Tirana udhëheq 0-2 në derbi, tifozët kanë...

TË FUNDIT

Xhixha ‘gjunjëzon’ Partizanin, barsheblutë ngrenë flamurin në mes të fushës

Tirana fiton derbin e kryeqytetit, bardheblutë ngulin flamurin në mes të fushës Tirana ka mposhtur në derbi 2-0 Partizanin në ndeshjen e luajtur në Air...

Mesa duket shumica e njerëzve kanë një ngjyrë të preferuar, ja cila është ajo

Kjo është ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve në botë – dhe ajo më pak e preferuara. Ndërsa mjetet statistikore u përmirësuan ndjeshëm gjatë...

Incidente në derbin Partizani-Tirana, portieri i bardhebluve goditet nga tifozeria

Incidente të rënda kanë shoqëruar derbin Partizani-Tirana që po luhet në ‘Air Albania’ që nga ora 19:00. Ndërsa Tirana udhëheq 0-2 në derbi, tifozët kanë...

Larg konsensusit për territorialen, PS e PD mblidhen edhe për reformë zgjedhore

E hëna e 3 tetorit pritet të fillojë me një anxhendë të ngjeshur parlamentare për ligjvënësit shqiptarë. Puna do të nisë fillimisht në komisionin...

Dendias: Greqia ‘e hapur’ për bisedime me Turqinë nëse Ankaraja ndalon provokimet

Ministri i Jashtëm i Greqisë thotë se vendi i tij është i hapur për bisedime me Turqinë, por vetëm nëse Ankaraja ndal provokimet e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?