TË FUNDIT

“Të plagosurit transportohen me anije”- Mjeku zbulon përmasat e tragjedisë në Turqi

Mjeku shqiptar në Ankara, Bledjan Çuni, ka zbuluar përmes një interviste për Euronews Albania, situatën në spitalet turke pas tërmetit shkatërrimtar që goditi juglindjen...

MEPJ-shqiptarëve në Turqi: Telefononi në këta numra nëse jeni në zonat e tërmetit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që ndodhen në zonat e prekura...

I vodhën byzylykun të miturit, arrestohet 21-vjeçari dhe 3 adoleshentët

Një 21-vjeçar është arrrestuar dhe 3 shtetas të mitur janë proceduar penalisht në Tiranë, pasi dyshohet se i morën me dhunë byzylykun e floririt,...

Ekipi shqiptar shpëton një tjetër person, Çmeta: E nxorëm përmes tuneleve

Oltion Çmeta, pjesëtar i ekipit shqiptar të kërkim shpëtimit në Turqi, zbuloi përmes një lidhjeje të drejtpërdrejtë situatën në Malatya, një prej zonave më...

VIDEO/ Momenti kur emergjencat shqiptare mundohen të nxjerrin personat nën rrënoja

Euronews Albania ka mundur të sigurojë një video nga puna e ekipit shqiptar të kërkim shpëtimi,t që po punon për nxjerrjen e personave nga...

Gazetari raporton për Euronews nga Gaziantep, gruaja shpërthen në lot në rrënoja

Yuliyan Stoyanov, gazetari i Euronews Bullgaria, i cili ndodhet në qytetin Gaziantep, zbuloi gjatë një lidhjeje me Euronews Albania situatën  në një nga zonat...

Fëmija 4-vjeçar nuk largohet nga rrënojat, pret një lajm të mirë për nënën

Foto dramatike vijnë nga Gaziantepi i Turqisë, një nga zonat më të prekura nga tërmeti shkatërrimtar i 6 shkurtit. Një qytetar turk i quajtur Ibrahim,...

Përjashtimi i deputetëve të PD-së, Boçi: Komisioni i Etikës ka thyer rregulloren

Këtë të martë u mbajt në Kuvend, mbledhja e Komisionit të Etikës dhe Rregullores ku u diskutua kërkesa e deputetëve të PS për të...

Ilirjan Celibashi: Deri më 7 mars vendosim se cilën PD do regjistrojmë në KQZ

Kryekomisoneri Ilirjan Celibashi foli pas mbledhjes së KQZ, mbledhje në të cilën u la jashtë rendit të ditës lista me anëtarët e depozituar për...

Kushi: Kemi kërkuar në mënyrë urgjente pajisjen me sistem ngrohjeje për 28 shkolla

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi, ka bërë me dije se nisur nga situata e kushteve atmosferike dhe temperaturave të ulëta kanë kërkuar...

Temperaturat në Korçë -14 °C, vështirësi në qarkullimin e automjeteve

Temperaturat e ulëta gjatë ditëve të fundit në qarkun e Korçës kanë sjellë vështirësi në qarkullimin e mjeteve në zonat malore. Shkak është bërë ulja...

KQZ miraton emërimin e anëtarëve të KZAZ-ve për PS, PL dhe PSD

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar listën e anëtarëve të KAZAZ-së të PS, PL dhe PSD-së. Sa i takon listës së Partisë Demokratike, KQZ ka...

E trishtë! Një person në Siri humb 12 anëtarët e familjes nga tërmeti (VIDEO)

E gjithë bota është tronditur nga pasojat që ka lënë tërmeti tragjik në Turqi e Siri dy ditë më parë. Numri i viktimave ka kaluar...

Vogëlushi 3-vjeçar pi ujë në tapën e shishes, shpëtohet pas 43-orësh nga rrënojat

Nuk kanë të ndalur pamjet tragjike që vijnë nga ekipet e kërkim shpëtimit në rrënojat në Turqi. Në rrjete është publikuar një video emucionuese...

“Vetëm pushkatimi ka mbetur”, flet Albana Vokshi në Komisionin e Etikës

Është mbledhur Komisioni i Votimit dhe Etikës në lidhje me përjashtimin e 6 deputetëve nga seanca e Parlamentit. Deputetja e PD-së Albana Vokshi në fjalën...

EMRI/ Mashtroi 72-mijë euro me shitjen e dyqanit, arrestohet 63-vjeçari

Policia shqiptare në bashkëpunim me Interpolin ka bërë të mundur lokalizimin dhe arrestimin e dy shtetasve shqiptarë të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Në Greqi u...

“Nuk e di nëso do jetoj”- I përlotur, i riu publikon videon prekëse nga rrënojat

Një video dramatike e një djali nën rrënojat e tërmetit në Siri është publikuara në rrjete sociale. Djali i gjendur në rrënojat e banesës së...

Kryetari i bashkisë vritet para hapjes së kutive, fiton zgjedhjet atje ku kandidoi

Një kandidat për kryetar bashkie në Ekuador, i cili u vra vetëm disa orë para hapjes së qendrave të votimit, ka fituar zgjedhjet në...

Zbulohen akuzat ndaj Fatmir Mediut, “Gërdeci” do hetohet dhe për pastrim parash

SPAK njoftoi këtë të mërkurë mbylljen e hetimeve në lidhje me ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu për çështjen "Gërdeci". Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati,...

Çfarë ndodhi? Berisha anulon protestën e paralajmëruar para Kuvendit

Partia Demokratike duket se ka anuluar protestën që do të mbahej ditën e sotme në orën 10:00 para Kuvendit. Njoftimi ishte bërë dy ditë më...

Erdogan do të vizitojë zonat e goditura nga tërmeti

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të vizitojë zonat e prekura nga tërmeti i fuqishëm i së hënës, raportojnë mediat shtetërore të vendit. Sipas Anadolu...

Malo: Si ekipi shqiptar arrriti të nxirrte nga rrënojat fëmijën 4-vjeç

Grei Malo, një pjestar i ekipit shqiptar të kërkim shpëtimit që ndodhet në Turqi, ka rrëfyer për Euronews Albania operacionin e shpëtimit të një...

Arrestohet shqiptari në Itali, kapet me 5 mln euro kokainë

Gjashtëdhjetë kilogramë kokainë, e ndarë në 50 pako, u sekuestruan nga doganierët dhe policia pasi u zbuluan në kontejnerë në bordin e anijes “Victoria...

SPAK mbyll hetimet për Fatmir Mediun, dërgon në gjykatë çështjen

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka njoftuar këtë të mërkurë se ka mbyllur hetimet në lidhje me ish-ministrin e Mbrojtjes...