English

Caktohet data e ndeshjes së revanshit mes Usyk dhe Fury

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ndeshja e revanshit mes boksierit ukrainas Alexander Usyk dhe britanikut Tyson Fury do të mbahet më 21 dhjetor në Riad, njoftuan sot organizatorët, transmeton AP.

- Advertisement -

Usyk mundi Furyn dhjetë ditë më parë në Riad dhe bashkoi titujt e kampionit të botës në peshat e rënda në versionet ËBA, ËBO, IBF dhe ËBC. Ndeshja zgjati 12 raunde dhe Usyk fitoi me vendim të gjyqtarëve 2:1.

“Bota do të shikojë edhe një herë një tjetër luftë historike. Përkushtimi ynë ndaj tifozëve të boksit vazhdon… Shpresojmë që të kënaqeni”, shkroi kryetari i Autoritetit të Përgjithshëm të Argëtimit të Arabisë Saudite, Turki Alalshik në faqen e rrjeteve sociale X.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×