English

Cameron: Situata humanitare në Gaza mbetet e rëndë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar, David Cameron, ka thënë se derisa ka pasur një rritje të kamionëve me ndihma humanitare në Gaza, sipas tij, nevojiten edhe më shumë.

- Advertisement -

Cameron është shprehur se situata humanitare në Gaza vazhdon të mbetet e rëndë.

“Kriza humanitare në Gaza mbetet e rëndë. Ne do të vazhdojmë të bëjmë gjithçka mundemi nga ajri dhe deti, por aksesi tokësor mbetet thelbësor”, është shprehur ai.

Ai gjithashtu tha se është i nevojshëm fokusimi në mënyrën se si të “përcaktohet rruga nga një pauzë e menjëhershme humanitare drejt një paqeje të qëndrueshme”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?