Euronews Sport me Enriko Gabaj

Euronews Sport është hapësira informuese e cila i dedikohet plotësisht sportit në vend dhe jo vetëm. Në një transmetim nga e hëna në të enjte në orën 19:30-20:00, zhvillohen analiza, lidhje direkte dhe të ftuar në studio.

Euronews Sport me Enriko Gabaj

Katari dështon në nisje, humbet ndeshjen e parë ndaj Ekuadorit

Katari e ka nisur me humbje rrugëtimin në botërorin që zhvillohet në tokën arabe. Të zotët e shtëpisë ishin të pafuqishëm për të marrë...

Ekskluzive/ U sulmua nga mediat shqiptare, rrëfehet sulmuesi i kombëtares

Erald Krasniqi lojtari i cili aktivizohet tek skuadra e SC Heerenveen dhe Kombëtarja e Shqipërisë U18, ka folur në mënyrë ekskluzive për Euronews Sport. Mesfushori...

Reja: Bëmë paraqitje të mirë ndaj Italisë, por shpërdoruam raste

Shqipëria është mposhtur nga Italia me rezultatin 1-3 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në stadiumin "Air Albania". Kuqezinjtë luajtën mirë, teksa diferencën në fushë e...

Miqësorja Shqipëri-Itali, si pritet të luajnë skuadrat

Shqipëria dhe Italia përballen për të katërtën herë që prej 2014-ës me njëra-tjetrën, ndeshje e cila luhet në stadiumin ‘Air Albania’. Tre përballjet e...

Shqipëria vijon përgatitjet për miqësoret e radhës, Asllani: Atmosfera është e mirë

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në Durrës për dy miqësoret e radhës ndaj Italisë dhe Armenisë. Në nisje të grumbullimit kanë folur për mediat dy lojtarë,...

I penduar për kalimin tek Milani portieri Jens Lehmann: Kisha ofertë nga Real Madrid

Qëndroi vetëm për 1 sezon tek skuadra e Milanit dhe u aktivizua në 5 ndeshje, Jens Lehman e konsideron kalimin tek italianët si gabimin...

Botërori i pestë për Ronaldon, 37-vjeçari thirret për “Katar 2022”

Kristiano Ronaldo do të ketë një tjetër mundësi për të shtuan trofe në kabinetin e tij, por edhe të kombëtares. 37-vjeçari është thirrur nga...

Gjermania rikthen heroin e Botërorit, Flick shpall listën për “Katar 2022”

Trajneri Hansi Flik ka kthyer në kombëtare një nga heronjtë e viteve të fundit për Gjermaninë. Mario Gëce do të jetë pjesë e botërorit të...

Katari mposht Shqipërinë, asnjë gol në dy miqësoret e fundit

Shqipëria ka dështuar të marrë një rezultat pozitiv në miqësoren me Katarin. Kuqezinjtë u mposhtën me rezultatin 1-0, ndërsa goli u shënua nga mesfushori...