English

Euronews Weekend Thimi Samarxhiu

Euronews Weekend me gazetarin Thimi Samarxhiu do të paraqesë lajmet më të rëndësishme nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut nëpërmjet raportimit drejtpërsëdrejti gjatë fundjavës, duke pasqyruar dhe përditësuar lajmet në kohë reale.

Euronews Weekend Thimi Samarxhiu

“Opozita nuk janë numrat”- Murrizi: Nevojitet bashkim vlerash, t’i qëndrojë kauzave

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Myslym Murrizi, është shprehur se opozita nuk është bashkim numrash, por bashkim vlerash. Komentet Murrizi i bëri në Euronews Albania, ku...

Amnistia| Korreshi: S’mund të praktikohet edhe për të korruptuarit e ish-ministrat

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi, është shprehur se opozita kundërshton me forcë një pikë të amnistisë që parashikon uljen e dënimit edhe për...

“Do t’i shkojmë deri në fund”, Vokshi: Do vijojnë protestat në të gjithë Shqipërinë

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi tha në një intervistë për Euronews Albania se protesta e 20 shkurtit tregoi se populli opozitar është në...

“Politikanët janë produkt i yni”, Prifti i kthehet Qafokut: Jo s’janë të mitë

Gazetari Roland Qafoku dhe pedagogu Rezart Prifti komentuan në Euronews Albania të dhënat e Barometrit lidhur me pëlqyeshmërinë e liderëve. Sipas Priftit, Shqipëria nuk do...

Spahiu: Samiti i Tiranës fitore e madhe e Vuçiç, “meritë” e organizatorit

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Samiti i Tiranës ishte një fitore e madhe për presidentin serb Aleksandër Vuçiç, i...

“Historia, peng i arkivave”- Fischer: Pse Anglia e SHBA i hap dosjet pas 45 vitesh

Historiani amerikan që studion historinë e Shqipërisë, Bernd Fischer, është shprehur se hapja e arkivave është një proces mjaft kompleks, jo vetëm në vendin...

Pasojat nga tymosja e kanabisit, Dollenberg: Dëmtim i trurit dhe lodhje muskulare

Mjekja shqiptare Aurora Dollenberg ka evidentuar disa nga efektet negative të kanabisit te të rinjtë. Dollenberg ka thënë në një intervistë për Euronews Albania se...

Gështenja: PD i nevojitet riorganizim urgjent

Deputeti i PD-së, Lefter Gështenja u shpreh se kësaj force politike i nevojitet riorganizim urgjent i strukturave. Teksa foli për situatën në opozitë, në një...

“Humbëm njerëzit e dashur” / Mis Ukraina flet për Euronews, tregon makthet e luftës

Njëzet e katër shkurti i vitit 2022 solli në Evropë luftën, për herë të parë që nga Lufta e Dytë Botërore. Atë ditë, presidenti rus,...