English

#Kubi

Kubi është një skuadër gazetarësh, specialistë të rrjeteve sociale të cilët gjejnë, verifikojnë dhe hulumtojnë ngjarjet më të rëndësishme në kohë reale. Misioni i tyre është që t’i japin kuptim të gjitha lajmeve dhe të shpjegojnë pse ato kanë rëndësi për ju.

#Kubi

Tatuazhet që reflektojnë nivelin e glukozës dhe rrahjeve të zemrës në organizëm

Monitorimi i rrahjeve të zemrës apo i nivelit të glukozës shumë shprejt do të kryhet përmes bojës së tatuazheve. Kërkuesit në Korenë e Jugut...

UEFA i beson teknologjinë gjysmë-automatike finales së Realit me Eintracht Frankfurt

Teknologjia gjysmë-automatike e pozicionit jashtë loje, do të jetë një risi e cila pritet të implemetohet në superkupën e UEFA-s mes Real Madrid dhe...

Fustani i Charlotte që boshatisi magazinën brenda 24 orëve

Imazhi i një princëshë të vogël. Nëse dikush do të dojë sot të blejë për vajzën fustanin blu me bija të bardha dhe jakë...

Katar 2022/Franca miraton plan të rreptë sigurie

Siguria është prioritet, ndaj Asambleja Kombëtare e Francës ka miratuar partneritetin mes Francës dhe Katarit për sigurinë gjatë Kupës së Botës e cila starton...

Rrëmbeu qentë e Lady Gaga-s, 4 vite burg për një nga autorët

4 vite burg është verdikti final i një gjykate në Kaliforni për një nga tre personat e akuzuar për vjedhjen e qenve të këngëtares...

OBSH: Ukraina në krizë shëndetësore, rrezik shpërthimi i kolerës

OBSH ka ngritur alarmin se Ukraina po përballet me një emergjencë shëndetësore, pasi konflikti me Rusinë po zgjat dhe ndërhyrja e vetë këtij institucioni...

Si merret një leje drejtimi për mjetet lundruese ujore?

Ngjarja tragjike e vdekjes se vogëlushes 7 vjeçare në plazhin e Potamit në Himarë, 2 ditë më pare, ka ngritur polemika të mëdha në...

Ukrainasit korrin grurin mes flakëve

Në mes të të shtënave, ende ukrainasit përpiqen të gjejnë një rrugë për të mbijetuar. Një video e publikuar e fermerëve Ukrainas duke korrur...

Pas 14 vitesh, McDonald’s rrit çmimin e cheeseburger-it në Britani

Pas 14 vitesh McDonald's ka vendosur që të rrisë çmimin e cheeseburger-it. Nga 1,18 € produkti do të kushtojë 1,41 €. Rrjeti i McDonald’s njoftoi...