English

RinON

Rikthehet RinOn, emisioni që përball politikbërësit me të rinjtë.12 përballje televizive mes të rinjve dhe politikanëve të mazhorancës e opozitës. Përfaqësues politikë nga 12 qarqe të vendit flasin për vizionin e tyre, pikat e forta e të dobëta, përpara zgjedhjeve vendore të vitit 2023. Çdo të premte në orën 19:00 në Euronews Albania. RinOn në bashkëpunim me @Konrad Adenauer @Friedrich-Ebert-Stiftung @Kongresi Rinor Kombëtar.

RinON

Për çfarë premtimesh s’e mbajti fjalën Bardh Spahia? Ulqinaku përgjigjet në RinVote

Izmira Ulqinaku, kandidate e “Bashkë Fitojmë” për këshillin bashkiak Shkodër tha në emisionin RinVote në Euronews Albania se mandati i Bardh Spahisë i fituar...

Ismail Uka: Ja përse do të fitoj zgjedhjet për bashkinë Dibër

Kandidati i koalicionit Berisha-Meta për Bashkinë e Dibrës, Ismail Uka është shprehur i  bindur se do të fitojë zgjedhjet e14 majit. Në një intervistë për RinVote”...

Lavdrim Krrashi bën premtimin: Ja kur përfundon rruga e Arbrit

Deputeti i PS-së Lavdrim Krrashi, ka premtuar se Rruga e  Arbrit do të përfundojë në shtator të këtij viti. I ftuar në emisionin “RinVote” në...

Denoncimi në RinVote: 20 veta të punësuar në kohë fushate në ujësjellësin Kukës

Halit Muçmata, kandidat për këshillin bashkiak i koalicionit "Bashkë fitojmë" në Kukës denoncoi në emisionin RinVote punësimet në kohë fushate në bashkinë Kukës. Sipas tij,...

Muka: Do bëhet referendum për anulimin e Portit të Durrësit nëse PD fiton bashkinë

Ardian Muka, kryesuesi i listës së këshilli bashkiak për koalicionin "Bashkë Fitojmë" tha në emisionin RinOn në Euronews Albania se nëse PD fiton bashkinë...

Cili do të jetë kandidati i PS në Elbasan? Ja si përgjigjet deputeti Klevis Xhoxhi

Deputeti Klevis Xhoxhi beson se në Elbasan do të jetë kandidat për kryetar bashkie Gledian Llatja, i cili aktualisht është po në këtë pozitë. Në...

“Do të ulim taksat vendore me 50%”, ja premtimi i kryetarit të PD Berat

Kryetari i PD Berat, Shyqyri Duro tha në emisionin RinON në Euronews Albania se prioritet i PD nëse merr bashkinë e Beratit do të...

Pse po mbetet stok vaji i ullirit në Berat? Ja si pergjigjet deputetja e PS

Deputetja e PS në Berat Hatixhe Konomi tregoi në emisionin RinOn në Euronews Albania arsyet pse vaji i mirënjohur i ullirit i Beratit po...

A do të largohet stafi i bashkisë Berat nga puna nëse fiton PD? Përgjigjet kryetari

Kryetari i Partisë Demokratike në Berat, Shyqyri Duro deklaroi se nëse nuk kanë bërë asnjë shkelje dhe i kanë në rregull letrat e punësimit,...