English

Shock

Andi Bushati dhe Baton Haxhiu përballë njëri-tjetrit për temat e aktualitetit në Euronews Albania. Një temë, dy qëndrime, këtu nuk ka miqësi! Shock, nën moderimin e gazetares Bruna Çifligu çdo të hënë, të martë dhe të mërkurë në orën 20:00.

Shock

Haxhiu: Marrëveshje me Serbinë për energjinë, ‘Zajednica’ e parë e Kurtit

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin Shock se marrëveshja e qeverisë së Kosovës me Serbinë për energjinë është një lloj Zajednice, sipas modelit që...

Bushati: Përjashtimi i Bashës nga protesta, gabim politik i Berishës

Analisti Andi Bushati e konsideron si një gabim politik, deklaratën e kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha i cili këshilloi ish-kryedemokratin Lulzim Basha, që...

Haxhiu: BE përdor liberalizimin e vizave si mjet për t’i bërë presion Kosovës

Analisti Baton Haxhiu thotë se Bashkimi Evropian po e përdor liberalizimin e vizave si mjet  për t'i bërë presion Kosovës. Në emisionin "Shock" në "Euronews...

Bushati për vrasjen e Xhuvanit: Policia s’mund të vepronte ndaj bandave të PS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit mund të ishte parandaluar nëse policia do të kishte ndërhyrë në kohë. Ky është konkluzioni që ka dalë prokuroria e...

Bushati: Protesta e Berishës, provë për vjeshtën e ardhshme

Sali Berisha ka lajmëruar protestë më 6 korrik kundër qeverisjes së Edi Ramës. Për analistin Andi Bushati, kjo protestë nuk do ta rrëzojë qeverinë, por...

Kosova sërish pa viza edhe për faj të Vjosa Osmanit, thotë Haxhiu

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ në Euronews Albania se fakti që Kosovës sërish nuk ju liberalizuan vizat, është edhe faji i qeveritarëve...

Bushati: Rama konsultohet me Vuçiç për t’i thënë po ose jo Brukselit

Analisti Andi Bushati tha në emisionin ‘Shock’ se qëndrimi shantazhues i kryeministrit Edi Rama përballë Brukselit duke qëndruar në krah të Vuçiç duhet sqaruar. Fakti...

Bushati: Vuçiç po tenton të na ndajë nga BE, Shqipëria ombrellë për Serbinë

Analisti Andi Bushati tha në emisionin ‘Shock’ se diskutimi i kryeministrit Edi Rama për mundësinë e bojkotit nga Shqipëria të samitit të BE me...

Bushati: Rama synon të rekrutojë oligarkët e Kosovës për t’ia kundërvënë Kurtit

Për analistin Andi Bushati takimi Rama-Kurti në Prishtinë anashkaluan çdo mosmarrëveshje duke mos folur për ‘Open Balkan’ apo çështje të tjera ku ndajnë mendime...