Sot

SOT – emisioni më i ri në Euronews Albania i kushtohet ekskluzivisht shoqërisë shqiptare dhe problemeve tona të shumta. Duke depërtuar në këndet më të largëta, emisioni ka marrë përsipër të sjellë ngjarjet më përfaqësuese dhe të ekspozojë historitë njerëzore që duhet të na shqetësojnë.

Sot

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari: Vis Martinaj fitime kolosale me bastet

Gazetari Ferdinand Dervishi tha se Ervis Martinaj kishte lidhje me elementë të botë së krimit në të gjithë Shqipërinë për shkak të biznesit të...

Kush po publikon fotot e Vis Martinajt, gazetari: Jemi në fazën e mitizimit

Disa foto të panjohura të Ervis Martinajt janë duke qarkulluar në rrjet, duke shtuar misterin rreth zhdukjes së mbretit të lojërave të fatit. Gazetari Ferdinand...

Balluku: Heqja e fashës 800 kwh për tetorin, falë qytetarëve

Është marrë një vendim në fillim të muajit shtator sa i përket vendosjes së fashës 800 kwh dhe e kemi argumentuar këtë vendim. Nuk...

3 fëmijët e dhunuar në jetimoren e Sarandës kthehen te nëna

Bashkia Tiranë ka vendosur që 3 fëmijët e dhunuar në jetimoren e Sarandës të kthehen te nëna e tyre, pasi kjo e fundit denoncoi...

Si kujdesesha për fëmijët jetimë, rrëfimi i nënë Sandrës

Nënë Sandra ka rrëfyer në emisionin ‘Sot’ në Euronews Albania se si e ktheu shtëpinë e saj në një strehë për fëmijët jetimë. Ajo tregoi...

Skandali te ‘Zyber Hallulli’, Kollçaku: Drejtoresha luajti rolin e naives

Psikologia Ina Kollçaku tha për emisionin "Sot" në Euronews Albania se qëndrimi i drejtoreshës së shtëpisë së fëmijës "Zyber Hallulli" nuk ishte i duhuri. Reme...

Skandali te ‘Zyber Hallulli’, Xholi: Fëmijët po ushqehen, s’ka probleme

Reme Xholi, drejtore e Shërbimit Social Shtetëror hodhi poshtë raportin e Kontrollit të Lartë të Shtetit lidhur me mungesën e ushqimit në shtëpinë e...

‘Hanim ushqimin e një jave’, rrëfimi i një jetimi në jetimoren e Shkodrës

Ardias Markati, i cili kaloi fëmijërinë në shtëpinë e fëmijës në Shkodër rrëfeu kalvarin e vuajtjeve me të cilin është përballur në këtë institucion. Në...

Mjeku shqiptar në Florida tregon si po e përjeton mbërritjen e uraganit ‘Ian’

Ardian Kraja, mjek shqiptar në Florida tregoi për emisionin Sot në Euronews Albania se si po e përjeton ai edhe familja e tij mbërritjen...