Real People

“Real People” nga Flori Gjini është programi që sjell njeriun e vërtetë dhe të zakonshëm, por me historinë e jashtëzakonshme.
Histori të treguara nga vetë ata, ku gjithkush gjen një copëz të realitetit që sfumohet, por që nuk humbet kurrë.
Personazhe që rrëfejnë dhe që sjellin mesazhe të forta për shoqërinë. I gjejmë mes nesh, por harrojmë të flasim gjatë me ta.

Real People

Zjarrfikësi “veteran” për “Real People”: Ka të rinj që duan ta ushtrojnë profesionin

Zjarrfikësi Saki Shehi thotë se ka të rinj të cilët duan që ta ushtrojnë këtë profesion. Për emisionin "Real People" në Euronews Albania, Shehi, i...

Zjarrfikësi që ka shpëtuar mbi 1000 jetë: Kam qendruar edhe larg familjes

Saki Shehi, një zjarrfikës, i cili e ushtron këtë profesion prej 39 vitesh dhe ka shpëtuar mbi 1000 jetë njerëzish, tregoi për emisionin “Real...

‘Ndër situatat më të vështira’, zjarrfikësi rrëfen si luftoi 3 ditë me flakët

Saki Shehi është një zjarrfikës, i cili e ushtron këtë profesion prej 39 vitesh. Për emisionin "Real People" në Euronews Albania, Shehi ka rrëfyer...

‘Më ndihmoni që Xhoi të ketë një mundësi të dytë’, thirrja e dëshpëruar e një nëne

“Më ndihmoni që Xhoi të ketë një mundësi të dytë për jetën”. Kjo është thirrja e dëshpëruar e nënës së 22-vjeçares nga Kenia, e...

Misteri i telefonatës së fundit, kush e dhunoi 22-vjeçaren keniane

Nëna e 22-vjeçares keniane të dhunuar në Tiranë rrëfeu për ‘Real People’ bisedën e fundit me të bijën përpara se të humbte kontaktet me...

‘Shoqja e dhomës e dhunonte’, nëna e 22-vjeçares nga Kenia tregon videon

Nëna e 22-vjeçares nga Keina tregoi ekskluzivisht për “Real People”, momentin kur vajza e saj dhunohet nga shoqja e dhomës. Me lot në sy ajo...

‘Xhoi e urrente e varfërinë’, rrëfimi i nënës së 22-vjeçares keniane të dhunuar

“Vetëm frymë mund të marrë vetë”, kështu e nis rrëfimin e saj Ruth, nëna e 22-vjeçares keniane që u dhunua barbarisht në Tiranë 2...

‘Jeta ime në rrezik’, rrëfimi për ‘Real People’ i nënës së Joe që lufton për jetën

“Joyce qante dhe më thoshte: ‘mami jeta ime është në rrezik”. Ky është rrëfimi për “Real People” i nënës së 22-vjeçares nga Kenia, e cila...

I riu që la punën si programues për t’iu dedikuar meditimit

Bersi hoqi dorë nga puna si programues për t’iu dedikuar meditimit, zhvillimit personal dhe udhëtimit nëpër botë. Personazhi i këtij episodi të “Real People” tregoi...