Review

Review, programini i këndvështrimeve mbi ngjarjet e rëndësishme të diteve të fudnit. Zërat, protagonistët dhe palët kundërshtuese do të përballen në sytë e publiku pa paragjykime, pa konkluzione. Çdo fundjave ora 20:00 me Jonida Shehun!

Review

PD-ja e Alibeaj zyrtarizon kandidaturën për Bashkinë e Mallakastrës

Grupimi i Alibeaj ka votuar në  mbledhjen e kësaj të diele emrat  e personave që do kandidojnë si kryetar bashkie për zgjedhjet e 14...

“Pse Bejko është më i mirë se Këlliçi?”, debat mes gazetares dhe avokatit të PD-së

Kandidatët e PD-së për Tiranën janë kthyer në temë debati në emisionin “Review” në Euronews Albania mes gazetares Alba Alishani dhe përfaqësuesit të PD-së...

Ish-kreu i KQZ: Pas 4 vitesh PD do ketë më pak lekë në zgjedhje

ish-kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Krsitaq Kume tha se në zgjedhjet e ardhshme Partia Demokratike do të ketë shumë më pak para se...

Nisma “Thurje” s’ ka kandidat për Tiranën, Shabani tregon si do të futen në zgjedhje

Kreu i Nismës ‘Thurje” Endri Shabani ka bërë me dije se nuk do të kenë kandidat për kryetarë bashkie për Tiranën dhe për disa...

Përfaqësuesi i grupit të Alibeajt: Si do veprojmë përballë kandidatëve të Berishës

Rezart Kthupi ka treguar se si  do të marrë pjesë grupimi i Enkelejd Alibeaj në zgjedhjet e 14 majit. Ai ka thënë se  ky...

Gazetari vendos në vështirësi avokatin e PD: Do më mbushësh mendjen për 50 ditë?

Gazetari Ardit Hoxha ka vënë në ‘siklet’ përfaqësuesin ligjor të PD-së kryesuar nga Enkelejd Alibeaj, Rezart Kthupin ndërsa është folur në lidhje me kandidatët...

Paralajmërimi ish-kreut të KQZ: 14 maji një katrahurë e vërtetë

Kristaq Kume i ftuar në emisionin “Review”, e ka quajtur një katrahurë situatën e zgjedhjeve vendore të cilat do të mbahen më 14 maj...

“Papërgjegjshmëri dhe rreziqe”, gazetarja: Brenda grupit të Alibeaj 3 grupe të tjera

Gazetarja Alba Alishani thotë se sot Partia Demokratike është e copëzuar dhe e grimcuar. E ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania ajo tha se...

Debate të ashpra mes deputetëve deri në mesnatë, mblidhet sërish kryesia e PD-së

Ka nisur sërish mbledhja e deputetëve të PD-së që po drejtohet nga Enkelejd Alibeaj. Në këtë mbledhje pritet të merret vendimi përfundimtar se si PD...