Review

Review, programini i këndvështrimeve mbi ngjarjet e rëndësishme të diteve të fudnit. Zërat, protagonistët dhe palët kundërshtuese do të përballen në sytë e publiku pa paragjykime, pa konkluzione. Çdo fundjave ora 20:00 me Jonida Shehun!

Review

Cakrani: Pronarët e tokave shkojnë tek bandat sepse shteti nuk i jep asnjë zgjidhje

Avokati Kujtim Cakrani është shprehur se pronarët e tokave shkojnë vet te bandat e krimit për shkak se shteti nuk u jep një zgjidhje. I...

Kujtim Cakrani: Janë mbi 10 mijë të vrarë për shkak të konflikteve për pronat

Avokati Kujtim Cakrani është shprehur se në këto 30 vite, janë vrarë 10 mijë persona për shkak të konflikteve që kanë pasur për pronat. I...

Investitori libanez për Review: Pse nuk u arrestua në 2016 ‘Rrumi i Shijakut’?

Përveç bregdetit në jug të vendit, edhe pronat e Gjirit të Lalzit kanë qenë të lakuara dhe të lakmuara prej vitesh, aq sa janë...

Rexhepi: Telefoni i ‘Rrumit’ ka dy vite në prokurori, pse nuk u ekzaminua më parë?

Çështja e Aleksandër Lahos i njohur si “Rrumi i Shijakut”, është rikthyer sërish ditët e fundit në qendër të mediave pasi SPAK ka lëshuar...

“Çfarë do i bëjë prokuroria ‘Rrumit’?”Cakrani: Akuza për të s’është subjekt i SPAK

Avokati Kujtim Cakrani tha se akuza për Aleksandër Laho i njohur si “Rrumi i Shijakut", nuk është fare subjekt i SPAK. I ftuar në emisionin “Review”...

Gazetari: Ngjarja ndaj biznesmenit libanez ka qenë e paralajmëruar

Gazetari Eni Ferhati, tha se dhuna ndaj biznesmenit libanez Fadi Mitri ka qenë e paralajmëruar. Këtë e tha i ftuar në emisionin “Review”, në Euronews Albania,...

Pronat, Rexhepi: Problem falsifikimi, të rritet siguria e dokumenteve kadastrale

Eksperti i kriminalistikës Artan Rexhepi, është shprehur se gjithë problemi për pronat nis te falsifikimi i dokumenteve. I ftuar në emisionin ‘Review’ në Euronews Albania,...

Cakrani: Në arkivat e shtetit janë futur dokumente të falsifikuara për pronat

Avokati Kujtim Cakrani, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, tha se problematika e pronave ka nisur që në vitin 1993, kur u...

Gazetari: Gjiri i Lalzit është vendi ku shteti ka bërë një sy qorr

Gazetari Eni Ferhati tha se ka konflikt gjyqësor për një pjesë të konsiderueshme të vijës bregdetare në vendin tonë. Teksa foli për ngjarjet e ndodhura...