Çekia shpall listën e lojtarëve me Shqipërinë, konfirmohet mungesa e Schick

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Çekia do të vijë me disa ndryshime në përballjen ndaj Shqipërisë që luhet më 12 tetor në stadiumin “Air Albania”. Trajneri Silhavy ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për këtë ndeshje të rëndësishme për të dyja skuadrat, ndërsa ajo çka konfirmohet është mungesa e sulmuesit Patrick Schick. Ky i fundit prej muajsh vijon të jetë i dëmtuar, ndërsa koha për rikuperimin është e gjatë, ndaj nuk do të luajë përballë kuqezinjve.

Lojtarët kryesorë të ekipit janë thirrur edhe në këtë përballje që vlerësohet maksimalisht për rrugëtimin drejt Euro 2024, mes tyre dhe kapiteni Soucek. Duke u nisur nga katërkëndëshi, portieri Pavlenka pritet që të jetë titullar ndaj kuqezinjve. Reparti i mbrojtjes do t’i besohet katërshes që numëron dhe më tepër minutazh me Brabec, Holes, Coufal e Krejci. Soucek, Kral dhe Cerny pritet që të reshtohen në mesfushë, ndërsa emri i konfirmuar në sulm është ai i Kuchtas, i mbështetur nga dyshja Cvancara-Hlozek.

Çekia renditet në vendin e dytë me 8 pikë, teksa grupi E udhëhiqet nga Shqipëria e cila regjistron 3 fitore, 1 barazim dhe 1 humbje. Kuqezinjtë ende nuk e kanë publikaur listën e lojtarëve të thirrur, por ajo çka pritet është një rikthim i Armando Brojës, ndërsa siç tashmë dihet në diskutim janë dhe Mucolli apo Shabani. Grumbullimi i kuqezinjve do të nisë më 8 tetor.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lufta në Gaza, Izraeli urdhëron evakuimin e banorëve në Khan Younis

Izraeli ka urdhëruar banorët të largohen nga qendra e qytetit kryesor jugor të Gazës, Khan Younis, gjatë natës dhe ka sulmuar këtë zonë. Sipas mediave...

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

TË FUNDIT

Lufta në Gaza, Izraeli urdhëron evakuimin e banorëve në Khan Younis

Izraeli ka urdhëruar banorët të largohen nga qendra e qytetit kryesor jugor të Gazës, Khan Younis, gjatë natës dhe ka sulmuar këtë zonë. Sipas mediave...

Punoi për të varfërit, sot 44-vjetori i ndarjes së ‘Nobelit’ për Shën Terezën

Si sot, më 10 nëntor të vitit 1979, shqiptarja Gonxhe Bojaxhi e njohur si Nënë Tereza mori çmimin “Nobel” për Paqe në Oslo të...

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Veto e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim në Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×