English

Zbulohet shkaku i vdekjes së mbretëreshës Elizabeth II

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shkaku i vdekjes së mbretëreshës Elizabeth II ishte pleqëria, sipas certifikatës së saj të vdekjes.

- Advertisement -

Elizabeth II vdiq në orë 15:10 në Kalanë Balmoral në Skoci, më 8 shtator. Ajo ishte 96 vjeç, thuhet në certifikatën e vdekjes. Dokumenti u nënshkrua nga vajza e saj, Princesha Anne.

Certifikata e vdekjes

Vdekja u regjistrua më 16 shtator nga Sekretari i Përgjithshëm për Skocinë, shkruan BBC.

Certifikata e saj e vdekjes mban gjithashtu emrin e babait të saj, Mbretit George VI, dhe nënës, Elizabeth Bowes-Lyon.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?