English

Cila diplomë universitare në botë sjell më shumë të ardhura?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dega që një student zgjedh për të vazhduar bazohet në një pasion apo një fushë e cila i garanton të ardhura të kënaqshme.

- Advertisement -

Disa diploma çojnë në punë të caktuara të cilat, mesatarisht, ofrojnë paga më të larta se të tjerat – por cilat janë ato? Më poshtë gjeni një listë të pagesave, konkretisht në Mbretërinë e Bashkuar.

 1. Ligj

Paga mesatare fillestare: 20,200-22,700 £ në vit

 1. Politika

Paga mesatare fillestare: 20,900-52,500 £

 1. Arkitekturë

Paga mesatare fillestare: 22,000 £ në vit

 1. Biznes dhe Administrim

Paga mesatare fillestare: 25,000 £ në vit

 1. Shkenca Kompjuterike

Paga mesatare fillestare: 27,000 £ në vit

 1. Fizikë dhe Astronomi

Paga mesatare fillestare: 28,000 £ në vit

 1. Ekonomi

Paga mesatare fillestare: 29,700 £ në vit

 1. Inxhinieri e Përgjithshme

Paga mesatare fillestare: 30,000 £ në vit

 1. Mjekësia Veterinare

Paga mesatare fillestare: 35,000 £ në vit

 1. Mjekësi

Paga mesatare fillestare: 33,500 £ në vit

 1. Stomatologji

Paga mesatare fillestare: 38,000 £ në vit

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×