English

Coronavirus: Autoriteti Shëndetësor njofton raste të reja në Kinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Autoriteti Shëndetësor Kinez bëri me dije se 46 raste të reja janë konfirmuar të prekur nga virusi COVID-19, nga të cilët 45 janë importuar nga jashtë.

- Advertisement -

Deri para pak ditësh nuk u regjistrua asnjë person i ri i infektuar, por mesa duket pandemia nuk është ndalur ende.

Tashmë shënohen 81,054 raste të infektuar nga virusi dhe 6 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit duke e cuar në 3,261 numrin e viktimave. 

Pjesa më e madhe e të prekurve të rinj ndodhen në provincën Wuhan, andej nga nisi dhe shpërthimi i pandemisë. Të shëruarit kanë arritur shifrën e 72,244 pacientëve.

Ndërkaq një ekip i Kryqit të Kuq kinez, i cili ndodhet në Itali prej disa ditësh, po ndihmon që numri i të shëruarve të shtohet ashtu siç ndodhi edhe në Kinë.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?