English

Mesazh sensibilizues i Euronews Albania: Mbroni veten dhe të tjerët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqipëria, ashtu si shumë vende të tjera në mbarë botën, është e kërcënuar nga përhapja e virusit vdekjeprurës COVID-19, që deri tani ka shkaktuar mbi 3900 viktima.

- Advertisement -

Euronews Albania sensibilizohet me situatën e krijuar në vend, pas konfirmimit të rasteve të para me coronavirus duke bërë apel që të mbrojmë veten dhe të tjerët.

Përmes një video mesazhi, stafi i Euronews Albania këshillon qytetarët për masat e thjeshta, por të nevojshme që duhen marrë për të qenë sa më vigjilentë përballë rrezikut të përhapjes në masë të sëmundjes.

Disa masa elementare mund të luajnë një rol të rëndësishëm në parandalimin e përhapjes së gjerë, siç janë shmangia e kontakteve fizike, higjiena personale dhe larja e duarve për më shumë se 30 sekonda.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?