English

COVID-19 përhapet në të gjithë botën, mbi 300. 000 të prekur dhe 12. 985 të vdekur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sëmundja që ka vënë përfund botën ka vrarë deri më tani 12.895 njerëz ndërsa mbi 300 mijë të tjerë rezultojnë të prekur nga virusi COVID-19.

- Advertisement -

Italia ëshët padyshim qendra e kësaj tragjedie mbarëbotërore, teksa 24 orë më parë preku kufirin e 793 të vdekurve me 4825 viktima në total. Vendi evropian e ka kaluar prej kohësh Kinën, dikur epiqendra e coronavirusit.

Irani gjithashtu është prekur masvisht nga virusi, me 129 të vdekur në 24 orët e fundit dhe 1685 viktima në total.  

Mund të lexoni gjithashtu:

Ditë e zymtë për Italinë, numri i vdekjeve arrin në 793 persona

Francë, ministri i Shëndetësisë: Dorëzojuani maskat tuaja punonjësve të shëndetësisë

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?