English

Cristiano Ronaldo shpallet fitues në “Global Soccer Awards”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Cristiano Ronaldo u shpall si futbollisti më i mirë i vitit 2019 në ceremoninë e “Global Soccer Awards” që u zhvillua në DubaiEmirateve të Bashkuara Arabe.

- Advertisement -

Portugezi fitoi përballë konkurrencësLionel Messit dhe Virgil Van Dijk. Ndryshe nga sa ndodhi në ceremoninë e “Topit të Artë”, portugezi u shpall fitues dhe kjo për të, mund të cilësohet si një lloj hakmarrje.

Kjo është hera e 7-të që Ronaldo e merr këtë trofe për herë të katërt radhazi.

Falenderoj të gjithë ata që më votuan mua. Është një nder i madh të marr këtë çmim. Shpresoj që vitin tjetër të jem këtu sërish. Faleminderit të gjithve dhe gëzuar Vitin e Ri”, tha lojtari i Juventusit.

Lucy Bronze u shpall futbollistja më e mirë femër ndërsa Jurgen Klop fitoi çmimin si trajner i vitit.

Liverpool u shpall si klubi më i mirë dhe Alson portieri më i mirë për vitin 2019.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×