English

Dalin datat e provimeve të Maturës Shtetërore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e Arsimit ka publikuar datat për provimet e maturës për vitin 2023.

- Advertisement -

Sipas njoftimit të ministres së Arsimit Evis Kushi, provimet do të nisin më 1 qershor me gjuhën e huaj, për të vijuar më 7 qershor me gjuhën shqipe dhe letërsinë.

Më 13 qershor do të jetë provimi i matematikës, ndërsa procesi mbyllet më 19 qershor me lëndët me zgjedhje.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?