English

Derbi që premton spektakël, Partizani përballet me Tiranën të premten

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Java e 24-t e Superligës Shqiptare vjen me një super përballje, padyshim ajo që mbart rivalitetin më të lartë, Partizani-Tirana. Dy skuadrat që sfidojnë njëra –tjetrën në derbin e kryeqytetit, në një sezon me shumë luhatje, ku asnjëra prej tyre nuk udhëheq kampionatin.

- Advertisement -

Të kuqtë tashmë me një teknik të ri si Shehi, që deri para pak javësh, drejtonte Tiranën, skuadrën të cilën e shpalli kampione.

Mungesat mbeten një problem për të kuqtë, por tashmë durrsaku e ka në mendje formacionin

Tek Tirana do të synojnë të mos gabojnë, ndërsa tekniku Ahmataj beson në marrjen e 3 pikëve.

Kjo është përballja e 3-të direkte për këtë sezon mes Tiranës dhe Partizanit, ku në dy sfidat e mëparshme, njëra u fitua nga të kuqtë, ndërsa tjetra u mbyll në barazim. Sa i përket ndeshjeve të fundit të luajtura nga secila, Tirana paraqitet më mirë me 2 fitore, 2 barazime dhe 1 humbje, ndërsa ekipi i Shehit ka 1 fitore, 2 barazime dhe 2 humbje.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×