“Do jetë skenë tmerri”, Zbardhen mesazhet ku shqiptari kërcënonte policinë në SHBA

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

FBI-ja ka zbardhur disa mesazhe që shqiptari Ridion Kola i ka dërguar departamentit të policisë në Yonkers.

Bëhet fjalë për ekstremistin radikal islamik me banim në SHBA.

Mesazhi i dërguar më 9 mars shkruante:

- Advertisement -

Rruga ku do të mbahet parada për festën e Shën Patrikut, të shtunën do të jetë një skenë horrorri. Njerëzit e parë që do të kryqëzohen do të jenë minjtë e Yonkers.

“Zoti është i madh,” – shtoi ai, shkruar në gjuhën islamike.

Kola është arrestuar nga policia amerikane me akuzën se ka kërcënuar me jetë policët dhe kryebashkiakun e Yonkers.

Një hetim i shumë agjencive amerikane zbuloi kërcënime shqetësuese në mediat sociale nga ana e ekstremistit radikal islamik. Mediat amerikane shkruajnë se njerëzit që jetojnë në këtë zonë ndihen tashmë të lehtësuar.

Ndërkohë që një reagim ka pasur dhe nga vetë kryebashkiaku i Yonkers.

“Kjo është zakonisht ajo që terroristët duan të bëjnë. Ata duan të terrorizojnë mendjen tuaj, të terrorizojnë mendimet tuaja dhe t’ju bëjnë të frikësoheni,” tha kryebashkiaku Mike Spano.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zbardhet lista e kandidatëve të Partisë Demokratike për këshilltarë në Tiranë

Është zbardhur lista e kandidatëve të Partisë Demokratike për Këshillat Bashkiakë në Tiranë. Në përditësim...

37 viktima nga zjarri në zyrën e emigracionit të Meksikës

Të paktën 37 persona humbën jetën pas një zjarri në një qendër emigracioni në qytetin kufitar verior të Meksikës, Ciudad Juarez, tha shteti Chihuahua...

Trump: Nëse zgjidhem president, brenda 24 orëve mund t’i jap fund luftës në Ukrainë

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump është shfaqur shumë optimist , duke deklaruar në një rrjet amerikan se mund t'i japë fund luftës së Putinit në Ukrainë...

TË FUNDIT

Zbardhet lista e kandidatëve të Partisë Demokratike për këshilltarë në Tiranë

Është zbardhur lista e kandidatëve të Partisë Demokratike për Këshillat Bashkiakë në Tiranë. Në përditësim...

37 viktima nga zjarri në zyrën e emigracionit të Meksikës

Të paktën 37 persona humbën jetën pas një zjarri në një qendër emigracioni në qytetin kufitar verior të Meksikës, Ciudad Juarez, tha shteti Chihuahua...

Trump: Nëse zgjidhem president, brenda 24 orëve mund t’i jap fund luftës në Ukrainë

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump është shfaqur shumë optimist , duke deklaruar në një rrjet amerikan se mund t'i japë fund luftës së Putinit në Ukrainë...

Turistët e huaj shpenzime rekord në Shqipëri, shifrat për 2022-shin

Turistët që erdhën nga jashtë kanë harxhuar më shumë para në vendin tonë se shqiptarët që pushuan në vend të huaj. Në vitin 2022,...

Rikthehen linjat e transportit në Gjermani

Linjat e transportit publik në Gjermani janë rifunksionalizuar në orët e para të së martës, pas një greve masive të punëtorëve të transportit të...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×