English

Dumani u arrestua i plagosur, Gledis Nano: Janë kapur dhe tre persona të tjerë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nuredin Dumani ishte i plagosur në momentin e arrestimit. Kjo ishte deklarata e kryepolicit Gledis Nano për mediat, në të gdhirë të së mërkurës.

- Advertisement -

Aktualisht ndodhet në spitalin e Traumës, për një mjekim më të specializuar, por gjendja e tij është e stabilizuar.

Ai sqaroi se me Dumanin u arrestua dhe Henrik Hoxhaj, personi që e shoqëronte, ndërsa gjatë kontrollit në banesën ku fshihej u arrestuan dhe dy persona të tjerë të cilët po hetohen për lidhjen që kanë me të shumëkërkuarin.

Në banesë u gjetën kallashnikovë, municion dhe prova të tjera të cilat do të merren në konsideratë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×