English

Dy persona të vrarë dhe 14 të plagosur nga të shtënat në një festë në Memphis

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën dy persona u vranë dhe 14 u plagosën në një të shtëna në një festë të organizuar për banorët e një lagje në qytetin e Memphis, Tenesi, tha policia lokale.

- Advertisement -

Tre nga të plagosurit u dërguan në spitale në gjendje kritike, ndërsa 11 persona u dërguan në spital me automjete private, tha policia e Memphisit në një postim në Platformën X.

Siç shtohet, festa është organizuar pa leje. Ngjarja e së shtunës mbrëma u ndoq nga 200 deri në 300 persona, raporton Reuters.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?