English

Dyshime për COVID-19, vetëkarantinohen në shtëpi të gjithë punonjësit e pikës kufitare në Tushemisht

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të gjithë punonjësit e pikës së kalimit kufitar në Tushemisht janë vetëizoluar. Korrepsondenti i Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi raporton se personeli i doganës, policë dhe doganierë janë vetëizoluar në shtëpi pasi ka dyshime se mund të jenë infektuar nga coronavirusi.

- Advertisement -

Në karantinë gjithashtu është vendosur edhe stafi i njësisë së kujdesit shëndetësor, i cili shërbente në këtë doganë.

Sipas gazetarit Shkëmbi, në total janë rreth 20 persona, 14 nga dogana dhe 6 nga stafi mjekësor. Deri  në këto momente stafi i vetëkarantinuar nuk ka shfaqur asnjë simptomë të COVID-19.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?