“E transformoi futbollin në art”, Neymar: Pele u dha zë të varfërve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ylli brazilian, Neymar, i është bashkuar reagimeve  pas lajmit për vdekjen e “Mbretit Pele”.

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale ai shkruan se Pele ndryshoi gjithçka, ndërsa shton se ai e transformoi futbollin në art dhe në argëtim.

Sipas tij Pele  u dha zë të varfërve, zezakëve dhe shikueshmëri Brazilit.

- Advertisement -

“Përpara Pele, ‘10’ ishte vetëm një numër. E lexova këtë frazë diku, diku në jetën time. Por kjo frazë, e bukur, është e paplotë. Unë do të thoja se para Peles, futbolli ishte vetëm një sport. Pele ndryshoi gjithçka. Ai e transformoi futbollin në art, në argëtim.

Ai u dha zë të varfërve, zezakëve dhe më e rëndësishmja: Ai i dha shikueshmëri Brazilit. Futbolli dhe Brazili e ngritën statusin e tyre falë Mbretit! Ai ka ikur, por magjia e tij do të qëndrojë. Pele është i përjetshëm!!”, shkruan Neymar.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

TË FUNDIT

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×