Ekskluzive| Fevziu takon Thaçin: Nuk e pranon, por Gjykata Speciale është gabim

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Blendi Fevziu tregoi se ka takuar Thaçin në qelitë e paraburgimit në Hagë. Gazetari rrëfeu në Euronews Albania se megjithëse mundohej të mbahej ishte rëndë psikologjikisht.

“Je aty për balancë politike më shumë se për t’u ndëshkuar për diçka që se ke bërë kurrë,” – u shpreh Fevziu, ndërsa argumentoi se qetësia e Thaçit ishte fasadë përballë akuzave të padrejta me të cilat duhet të përballet.

Ai theksoi se është e tmerrshme se si gjykohesh nga një gjykatë e cila nëse del i pafajshëm, nuk të dëmshpërblen për vitet që ke humbur. Sipas Fevziut në një moment Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi do të dalin të pafajshëm.

- Advertisement -

Nga biseda me Thaçin, gazetari tregoi se ish-kryeministri ishte shumë i informuar dhe i ndiqte ftohtë zhvillimet e fundit.

Thaçi këmbnguli për krijimin e Gjykatës Speciale por sot nuk pendohej për këtë pavarëissht situatës në të cilën ndodhej.

“Në gjykimin tim ka bërë një gabim, një gabim të pariaprueshëm për disa arsye. Unë nuk jam kundër ngritjes së Gjykatës sepse çdo krim duhet të ndëshkohet, por ti nuk mund të ngresh një gjykatë e cila nuk përgjigjet askund, nuk i jep llogari askujt,” – u shpreh Fevziu ndërsa renditi shumë arsye të tjera se pse ngritja e saj ishte gabim, por në bisedë ish-kryeministri nuk e kishte pranuar diçka të tillë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjendet i vdekur një person në dhomën e hotelit në Golem, dyshimet e para

Një turist polak i moshës 70-vjeçare është gjetur pa shenja jete në një hotel në zonën e Golemit, në Durrës. Sipas informacioneve paraprake nga...

Eksperti: Pse një ish-shef i Shërbimit Sekret në krye të politikës së jashtme turke

Mehmet Kalisi, eksperti i çështjeve të lindjes së mesme tha për Euronews Albania se vendosja Hakan Fidan, si ministër i Jashtëm i Turqisë nuk...

U zhvati 3 mln euro bizneseve online, lihet në burg agjentja e postës në Korçë

Gjykata e Korçës cakton masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

TË FUNDIT

Gjendet i vdekur një person në dhomën e hotelit në Golem, dyshimet e para

Një turist polak i moshës 70-vjeçare është gjetur pa shenja jete në një hotel në zonën e Golemit, në Durrës. Sipas informacioneve paraprake nga...

Eksperti: Pse një ish-shef i Shërbimit Sekret në krye të politikës së jashtme turke

Mehmet Kalisi, eksperti i çështjeve të lindjes së mesme tha për Euronews Albania se vendosja Hakan Fidan, si ministër i Jashtëm i Turqisë nuk...

U zhvati 3 mln euro bizneseve online, lihet në burg agjentja e postës në Korçë

Gjykata e Korçës cakton masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

“Arrestimi i zyrtares së MSH është arritje”, Balla: Urdhrat e Prokurorisë zbatohen

Kreu i grupit parlamentar, Taulant Balla u tha deputetëve të opozitës se nuk duhet të merren me të arrestuarit, pasi ata i janë dorëzuar...

Arrestohen 4 pjesëtarë të një grupi kriminal në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar 4 pjesëtarë të një grupi kriminal që merrej me shitjen në doza të vogla të kanabisit në qytetin e...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×