Elezi: Aksionet e qeverisë tregojnë keqmenaxhim, janë bërë vjedhje në energji

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i ekonomisë Eduard Elezi, në një intervistë për Euronews Albania është shprehur se masat që ka ndërmarrë qeveria ditët e fundit nuk janë për kursimin e energjisë elektrike.

Elezi tha se masat e qeverisë janë për shkak të pamundësisë për të furnizuar qytetarët me energji, duke qenë se janë bërë vjedhje.

“Nuk është masë për kursimin e energjisë elektrike por është problematikë që ka dy faktorë në sektorin e energjisë elektrike. Faktorin e pamundësisë për të furnizuar qytetarët me energji elektrike për shkak të keqmenaxhimit dhe vjedhjeve që janë bërë në sektorin e energjisë elektrike dhe pjesa e dytë është pjesa e krizës financiare që ka sektori i energjisë elektrike.”-tha ai.

- Advertisement -

Ai shtoi se paketa e prezantuar nga qeveria është mbyllja e problematikave që janë në sektorin e energjisë.

“Nuk është thjesht paketë për masa kursimi, por është mbyllja  e problematikave dhe vjedhjeve që janë bërë në sektorin e energjisë elektrike. Të gjitha kostot duan të ja kalojnë konsumatorit.”- theksoi ndër të tjera ai.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Propozimi i Ramës për Asociacionin, analisti: Ka qenë i nxitur nga ndërkombëtarët

Analisti Arbnor Sadiku tha në një intervistë për Euronews Albania se propozimi i kryeministrit Edi Rama për Asociacionin e komunave serbe në Kosovë, vjen...

Gjen portofolin me 600 euro, qytetari e dorëzon në komisariatin e policisë

Një qytetar nga Peja në Kosovë ka bërë një akt qytetarie duke dorëzuar në polici një portofol me 600 euro brenda. Lajmi është bëri i...

Mjekja estetiste Çaushaj: Edhe burrat duan botoks, po vijnë në çift madje

Luada Çaushaj, estetiste është shprehur se përveç grave, botoks bëjnë dhe burrat. E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”, në Euronews Albania, tha se çiftet...

TË FUNDIT

Propozimi i Ramës për Asociacionin, analisti: Ka qenë i nxitur nga ndërkombëtarët

Analisti Arbnor Sadiku tha në një intervistë për Euronews Albania se propozimi i kryeministrit Edi Rama për Asociacionin e komunave serbe në Kosovë, vjen...

Gjen portofolin me 600 euro, qytetari e dorëzon në komisariatin e policisë

Një qytetar nga Peja në Kosovë ka bërë një akt qytetarie duke dorëzuar në polici një portofol me 600 euro brenda. Lajmi është bëri i...

Mjekja estetiste Çaushaj: Edhe burrat duan botoks, po vijnë në çift madje

Luada Çaushaj, estetiste është shprehur se përveç grave, botoks bëjnë dhe burrat. E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”, në Euronews Albania, tha se çiftet...

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×