English

EMRAT | Në përgjim për 3 muaj, pezullohen dy drejtuesit e komisariatit të Devollit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy drejtuesit e komisariatit të Devollit, konkretisht shefi i komisariatit Besim Palamani dhe shefi i rendit Admir Belishta janë pezullua nga detyra.

- Advertisement -

Burime për Euronews Albania konfirmojnë se dy drejtuesit akuzohen për “shpërdorim detyre”.

Ata kanë qenë në përgjim për më tepër se 3 muaj dhe dyshohet se kanë lejuar prerjen e paligjshme të pyjeve si edhe transportimin e tyre nga disa shtetas.

Çështja po shqyrtohet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme, në bashkëpunim me Agjencinë e Mbikqyrjes Policore.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×