English

EMRI| Falsifikoi diplomën e Akademisë së Sigurisë, arrestohet oficeri i policisë 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një oficer i policisë së Shkodrës është ndaluar nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore me akuzën e falsifikimit të dokumenteve.

- Advertisement -

AMP bën me dije se ka ekzekutuar “urdhrin e ndalimit të të dyshuarit për një krim” ndaj oficerit të policisë, Inspektor Gjergj Gjeloshi, 29 vjeç, i dyshuar për kryerjen e veprave penale të “Falsifikimit të dokumenteve”, “Falsifikimi i dokumenteve shkollore” dhe “Falsifikimi i vulave / stampave dhe formularëve”.

Nga hetimet e kryera nën drejtimin e Prokurorisë, ka rezultuar se ai ka falsifikuar dokumentacione shkollore me qëllim përfitimin e padrejtë të studimeve në Fakultetin e Hetimit të Krimit në Akademinë e Sigurisë.

Vazhdojnë hetimet e thelluara për implikim të personave të tjerë në këtë veprimtari të kundërligjshme.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?