English

EMRI| 39-vjeçari shqiptar vret me armë bashkëjetuesen në Kretë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shtetasi shqiptar Gentian Mino, 39 vjeç është arrestuar mëngjesin e së premtes nga policia në Heraklio të Kretës, pasi ka ekzekutuar me një pistoletë bashkëjetuesen e tij rumune Jana Bajan, 29 vjeçe.

- Advertisement -

Sipas policisë greke, ka qenë vetë Mino që i telefonoi policisë se kishte ekzekutuar shtetasen rumune.

Ai u tha agjentëve se ishte në gjendje të dehur dhe pasi ishte kthyer në banesë vonë natën, kishte debatuar me viktimën.

Në sherr e sipër, nxori një pistoletë që mbante në banesë pa leje dhe shtiu dy herë mbi të.

Njëri prej plumbave e goditi Jana Bajan në kokë duke e lënë të vdekur në vend.

Policia thotë se Bino është i skeduar lidhur me trafik dhe përdorim lëndësh narkotike.

Ai u dërgua në drejtorinë e policisë së Heraklios ku pritet të sqarojë në detaje rrethanat e krimit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?