English

Endrit Molla emërohet zv.ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjergji Simaku, zëvendësministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, është larguar nga detyra.

- Advertisement -

Në vend të tij është vendosur Endrit Molla. Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave dhe hyn në fuqi menjëherë.

EMËRIM NË DETYRË

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Z. Endrit Molla emërohet zëvendësministër i Infrastrukturës dhe Energjisë.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×