English

Era e fortë rrëzon pemët në Vlorë, lundrimi i pezulluar deri të martën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Era e fortë dhe reshjet kanë sjellë probleme gjatë natës në zonën e Dukatit.

- Advertisement -

Disa pemë të mëdha kanë rënë dhe kanë penguar qarkullimin. Është dashur ndërhyrja e efektivëve zjarrfikës për të hapur dhe pastruar rrugën.

Edhe në unazën e re të qytetit, në lagjen “10 korriku” në Vlorë, si pasojë e erës së fortë janë rrëzuar pemët dhe është bllokuar qarkullimi rrugor.

Në rrugën Transballkanike, disa pemë kanë rënë gjatë natës. Këmbësorët janë detyruar të kalojnë në rrugën e makinave, pasi trotuaret janë bllokuar.

Kujtojmë që lundrimi për mjetet e vogla lundruese dhe mjetet e peshkimit është pezulluar deri ditën e martë në orën 22:00. Gjithashtu ka pasur ndërprerje gjatë natës të energjisë në disa fshatra si Radhimë, Dukat, Llogora e Orikum. Ndërprerja ka qenë për pak orë dhe më pas energjia elektrike është rikthyer serish.

Në këto fshatra ky problem është i zakonshëm dhe prej vitesh nuk ka marrë zgjidhje.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?