English

EVROPA

Mbi 300 aktivistë të klimës u arrestuan për bllokimin e autostradës në Amsterdam

Më shumë se 300 aktivistë të klimës nga lëvizja Extinction Rebellion janë arrestuar për bllokimin e autostradës A10 në Amsterdam, dhe 31 janë në...

TË TJERA

TË FUNDIT

MË TË SHIKUARAT

EMISIONI ILVA NOW

MË SHUMË NGA EVROPA

Do prodhojë deri në 3 milionë predha, fabrikë e re municionesh në Gjermani

Teksa Evropa lufton për të furnizuar Ukrainën me municion, gjigandi gjerman “Rheinmetall” po investon në afatgjatë, duke ndërtuar një fabrikë të re predhash artilerie...

Kapen 8 tonë kokainë në Spanjë, tre persona të arrestuar

Agjentët e Shërbimit të Mbikëqyrjes Doganore të Administratës Tatimore të Spanjës kapën tetë tonë kokainë të fshehur në një kontejner në portin e Algeciras,...

6 miliardë euro ndihmë për Ballkanin Perëndimor, PE kërkon kushte shtesë

Parlamenti Evropian (PE) e ka nisur të martën procedurën e miratimit të propozimit të Komisionit Evropian (KE) për planin e rritjes dhe reformave për...

Fermerët në Spanjë, Moldavi e Poloni vazhdojnë protestat kundër humbjeve

Janë bërë 7 ditë që kur fermerët spanjollë vendosën të vazhdonin protestat me traktorë dhe bllokada rrugësh kundër politikave të BE-së. Ata kërkojnë gjithashtu mbështetje...