Kryeministri Boris Johnson shtrohet në terapi intensive

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Kryeministri britanik Boris Johnson, i cili është shtruar në spital të dielën nga COVID-19, është dërguar sot në terapi intensive. 

“Që të dielën pasdite, kryeministri ka qenë nën kujdesin e doktorëve të spitalit “Thomas” në Londër, pasi ai vazhdonte të kishte simptoma të dukshme”, shkruhej në deklaratën e kryeministrisë. 

“Gjatë mesditës, gjendja e kreyministrit është përkeqësuar dhe sipas këshillave të mjekëve, ai është dërguar në repartin e kujdesit intensiv”.

Deklarata e kreyministrisë shton se Boris Johnson i ka kërkuar sekretarit të jashtëm ta zëvëndësojë nëse do të jetë e nevojshme.

Boris Johnson ka qëndruar i izoluar dhe ka punuar nga shtëpia që në momentin kur u njoftua se analiza e tij e coronavirusit ishte pozitive, më 27 mars.

Për herë të fundit ai është parë në publik të enjten duke duartrokitur nga kryeministria.

Lajmi në përditësim…


Etiketimet

Harta e re gjyqësore, priten masa disiplinore për avokatët që thyen bojkotin

Kreu i Dhomës së Avokatisë, Maks Haxhia tha se do të kërkojë ndjekje disiplinore për avokatët që kanë thyer bojkotin për hartën e re...

Berisha-mazhorancës: Pse s’guxoni të flisni për gjenocidin serb në Kosovë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e cilësoi një rezolutë të njerëzve me qëndrim të dyfishtë atë të mazhorancës për gjenocidin serb në Srebrenicë. Qeveria,...

Greqia do të rris pensionet në 2023, nisma pas më shumë se një dekade

Për herë të parë në më shumë se një dekadë, duke nisur nga viti 2023, Greqia do të rritë pensionet. Ishte ky premtimi i dhënë...

TË FUNDIT

Harta e re gjyqësore, priten masa disiplinore për avokatët që thyen bojkotin

Kreu i Dhomës së Avokatisë, Maks Haxhia tha se do të kërkojë ndjekje disiplinore për avokatët që kanë thyer bojkotin për hartën e re...

Berisha-mazhorancës: Pse s’guxoni të flisni për gjenocidin serb në Kosovë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e cilësoi një rezolutë të njerëzve me qëndrim të dyfishtë atë të mazhorancës për gjenocidin serb në Srebrenicë. Qeveria,...

Greqia do të rris pensionet në 2023, nisma pas më shumë se një dekade

Për herë të parë në më shumë se një dekadë, duke nisur nga viti 2023, Greqia do të rritë pensionet. Ishte ky premtimi i dhënë...

Ulet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet me 235 lekë/litër. Benzina do të...