Elizabeth II viziton shfaqjen e kuajve pasi nuk u shfaq në hapjen e parlamentit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Mbretëresha Elizabeth II e Britanisë së Madhe, e cila humbi hapjen tradicionale zyrtare në parlament këtë javë, u shfaq në publik të premten për të marrë pjesë në një shfaqje kuajsh afër shtëpisë së saj.

Elizabeth humbi ceremoninë madhështore të vendosjes në parlament për shkak të problemeve me lëvizshmërinë, raporton Reuters.

Të premten ajo u fotografua duke buzëqeshur e lumtur nga sedilja e pasagjerit të makinës së saj të tipit ‘Range Rover’ teksa shihte disa nga kuajt e saj duke konkuruar në ‘Royal Windsor Horse Show’, që zhvillohet në hapësirat private të kështjellës së saj.

Mbretëresha është parë rrallë në publik që kur u shtrua në spital për një natë tetorin e kaluar për një sëmundje të paspecifikuar dhe më pas iu tha nga mjekët të pushonte.

Që atëherë, ajo i ka kryer detyrat e saj prej një Mbretëreshe nga distanca ose nga shtëpia e saj në Kështjellën Windsor.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...


TË FUNDIT

Interi 3 gola ndaj Sampdorias

Interi ka shënuar 3 gola të shpejtë ndaj Sampdorias.  Vetëm 3 minuta nga fillimi i pjesës së dytë ishte Ivan Perisic ai i cili...

Mbyllet numërimi në disa qarqe, Sali Berisha fitues

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë në disa qarqe të juglindjes. Ajo çka vihet re...

2-vjeçari porosit 31 hamburgera nga telefoni i të ëmës

Një mama në Teksas mori një mësim të mirë pasi e la telefonin e saj hapur dhe i vogli i saj 2 vjeç porositi...

44 gradë Celsius në disa zona të gadishullit Iberik

Spanja është goditur nga një valë të nxehti këtë fundjavë, me temperatura që arritën deri në 15 gradë më shumë se mesatarja e sezonit. Maji duket se...

Përditësimi i fundit i pjesëmarrjes në zgjedhjet e kryetarit të PD-së

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha raportoi nga qendra e votimit të ngritur në Partinë Demokratike ku prej orës 8:00 vijon normalisht votimi. Gjatë dy...Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER